Košarkaški klasik regiona pripao crno-belima!

Partizan u prepunoj hali “Pionir” ubedljivo pobedio Cibonu sa 86:67!

Kako svaki susret ova dva jugoslovenska velikana i prvaka Evrope, ima posebnu draž, tako se i ovaj izdvojio od ostalih utakmica ABA lige i u potpunosti opravdao naziv derbija kola. Hala Aleksandar Nikolić bila je popunjena do poslednjeg mesta, a svako ko je došao imao je priliku da uživa u sjajnom meču, od prvog do poslednjeg minuta.

Utakmica je počela, kako retko ko da je očekivao, furioznim naletom “Cibosa” koji su nakon 7 minuta igre imali prednost 8:23. Statistički savršena igra gostiju iz Zagreba, uz kvalitetnu i agresivnu odbranu, prinudila je Andreu Trinkijerija na često davanje instrukcija svojim izabranicima. Međutim, kako je brzo Cibona “ohladila” navijače na tribinama, još brže su ih crno-beli “zapalili”. Partizan je napravio neverovatnu seriju, kakva se retko viđa, od 25:0. Trojkama Markusa Pejdža i sjajnom odbranom i borbenošću Alekseja Nikolića, uz pogođenu trojku u poslednjim trenucima prve četvrtine, crno-beli su počeli seriju i na pauzu posle prve deonice otišli sa nerešenim rezultatom (23:23). U drugoj četvrtini Partizan je nastavio u istom ritmu i otišao na plus 10. Gosti su odgovorili svojom mini-serijom i poveli sredinom treće četvrtine (50:51), ali više od toga u grotlu “Pionira” nisu mogli. Probudio se Rade Zagorac i neverovatnim šuterskim učinkom, uz podršku Džoka Lendejla, prelomio meč. Andrea Trinkijeri je svega 8 igrača koristio u rotaciji, ali je to bilo sasvim dovoljno da u nastavku meča crno-beli samo uvećaju prednost i na kraju ubedljivo slave sa 86:67.

Odličnom odbranom i agresivnošću Amara Gegića i Alekseja Nikolića, niko iz redova Cibone osim Bundovića nije dao značajniji poenterski doprinos. Bundović je meč završio sa 14 poena, Ljubičić je ubacio 10, a Rejli-Ros 9.

Za MVP-a meča proglašen je Rade Zagorac, ali je zasigurno bilo još kandidata za to priznanje, jasno iz ekipe Partizana. Džok Lendejl je pogodio sve na ovoj utakmici (1/1 sa linije slobodnih bacanja, 6/7 za dva poena, trojke 1/1) uz 7 skokova. Nikolić je ubacio 13 (trojke 3/6) uz 3 skoka, 4 asistencije, i čak 6 ukradenih lopti. Pejdž je dodao 13 poena i 5 asistencija, dok je Vanja Marinković uz očajan šut iz igre, na kraju meča upisao 12 poena na svoj konto.

Nakon 7.kola Partizan zauzima treće mesto na tabeli ABA lige sa skorom 4:3, iza Mege Bemaks i Crvene Zvezde. Cibona je na šestom mestu sa tri pobede i četiri poraza. Partizanu predostoje tri jako teške utakmice, najpre gostovanje Zenitu u okviru Evrokupa, zatim Budućnosti u “Morači”, posle čega sledi derbi sa Crvenom zvezdom. Cibona u sledećem kolu ABA lige dočekuje Zadar.