Karpoš nastavio pobjednički niz na domaćem terenu

U 18 kolu ABA lige, Karpoš je zadržao dobar učinak i kući savladao Cibonu rezultatom 76:70.

U prvih 5 minuta utakmice, oba tima su se mučila u napadu, što je rezultiralo sa samo 4 kosa iz igre od obje ekipe u tom periodu.Do kraja četvrtine, oba tima su zaigrali angažovanje u napadu, dok se igralo koš za koš večinom prvog perioda.Cibona je preko raspoloženih Sulejmanovića i Reynoldsa napravila prednost ali je Perry držao domaće.Luka Žorić je na trenutke podsjetio na svoje najbolje dane, kada je svojoj ekipi donio prednost od 7 poena, najveću na susretu dosad.Konsolidovala se ekipa trenera Nikolića u nastavku pa je Cibona na odmor otišla samo sa 2 poena razlike.

Domaći su početkom treće četvrtine došli i do preokreta, nakon lošeg otvaranja treće četvrtine Cibone, ali su ekipe ostale u egalu.Igralo se većinu vremena poen za poen, pa se i četvrtina završila sa 2 poena prednosti za ekipu Karpoša nakon pogotka Perrya u zadnjim sekundama.8 minuta pred kraj susreta Cibona je ponovo prešla u vođstvo nakon inicijalnog vođstva.Nakon timeouta Nikolića. preko noćas raspoloženih Trajkovskog i Zekovića došla na 5 poena prednosti na 2 minuta prije kraja.To se ispostavilo kao nedostižna prednost jer je Karpoš bio prisebniji u penal završnici.

Najefikasniji u ekipi Karpoša bili su Perry sa 20 poena i Trajkovski sa 19, dok se kod gostiju istakli Sulejmanović sa 15 poena i Žorić sa 14.U narednom kolu ekipa Karpoša igra gradski derbi protiv MZT-a a Cibona dočekuje ekipu Olimpije.