Individualni kvalitet presudio u trećoj utakmici! Neverovatno šutersko veče izabranika Milana Tomića srušilo Partzan!

Crveno-beli ubedljivom pobedom 84:63 nad Partizanom obezbedili plasman u finale plej-ofa ABA lige.

Utakmicu je otvorila trojka Novice Veličkovića, na koju je odgovorio Faje pogotkom van linije 6.75. Trojkom Senegalca Crvena zvezda je pokrenula neverovatnu seriju od 15:0, koju je prekinuo Vanja Marinković polovičnim uspehom sa linije slobodnih bacanja (15:4). Posle poslednje četiri utakmice ove dve ekipe koju su odigrali na jednu loptu, deluje neverovatan dojam da je već posle šest minuta igre Crvena zvezda prelomila meč. Pred punim tribinama hale “Pionir” i pritiskom koji nosi ovako značajna utakmica, poklekli su crno-beli koji tokom čitavog meča nisu uspeli da se konsoliduju u napadu. Očajan šut iz igre koji na neke momente nije prelazio 30% uspešnosti, uz neverovatno mali broj ofanzivnih skokova, bili su segment igre koji je koštao Partizan finala ABA lige. Sa druge strane, Crvena zvezda izuzev lošeg procenta sa linije penala, odlična u šutu sa distance (20/35 za dva, 11/24 za tri poena). Pokušavao je Andrea Trinkijeri čestim rotacijama da pronađe “dobitnu kombinaciju”, ali maltene niko iz redova gostiju nije mogao da donese poene spolja. U reketu Majkl Odžo i Majk Cirbes dominantni sa ogromnim doprinosom u vidu zagrađivanja i defanzivnih skokova. Nakon prve četvrtine koja je završena rezultatom 21:13 i jednocifrenim zaostatkom koji je itekako bio dostižan, Partizan je nepovezanom igrom početkom druge deonice sa previše praznog hoda, prelako prodatim loptama crveno-belima omogućio domaćinu da se ponovo odlepi na +19 (34:15) i tada je definitivno bilo očito da crno-beli ne mogu da ugroze prednost Crvene zvezde koja je tokom čitave utakmice kontrolisala rezultat sa bar 15 poena viška na semaforu. Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 44:28. Neverovatna paljba sa distance Crvene zvezde nije prestala ni nakon velike petnaestominutne pauze. Najbolji pojedinac u redovima domaćih Stratos Perperoglu poveo je svoju ekipu do neverovatnih 35 poena razlike (78:43) i delovalo je da će Partizan doživeti potpuni debakl kakav ne pamti istorija tog kluba, ali su za utehu koliko-toliko uspeli da ublaže poraz do kraja meča i upute se iz hale “Pionir” sa i ovako ubedljivih 84:63.

Ogroman ulog, važnost meča, tenzije pred utakmicu koja se večeras odigrala, pred punim tribinama navijača Crvene zvezde, ranim ulaskom i dvocifreni zaostatak, unelo je veliku količinu nervoze, nesigurnosti u šutu, manjak samopoudzanja u igrače Partizana, koji izuzev Renfroa i Novice Veličkovića kao iskusnim igračima, su nedovoljno iskusni da zadrže mirnoću u igri. Sa druge strane igrači Crvene zvezde su rastom prednosti na semaforu samo ubrizgavali dodatnu količinu energije, hladnokrvnosti i time pokazali šta znači iskustvo igrača kalibra Perperoglua, Berona, KC Riversa. Izuzetan sastav Crvene zvezde “morao” je jedno veče da “eksplodira” i to se desilo u najbitnijoj utakmici sezone sa ekipu Milana Tomića. Najbitniju do večeras, jer već sutra crveno-beli čekaju rivala u finalu plej-ofa ABA lige. Da li će se desiti repriza prošlogodišnje finalne serije, znaće se sutra uveče nakon utakmice Cedevita-Budućnost. Crno-beli se sada okreću KLS-u sa namerom da osvoje i drugi nacionalni trofej ove sezone nakon Kupa Radivoja Koraća.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Perperoglu (18 poena), Čović (10 poena, 6 asistencija) i Ognjen Dobrić sa 10 poena i 7 skokova. U poraženoj ekipi retko ko je bio i blizu dvocifrenog učinka, ali su ga tek u poslednjih tri minuta meča postgli Marinković (12 poena), Pejdž (11 poena, 6 skokova, 2 asistencije) i Nikola Janković sa 10 postignutih poena uz četiri uhvaćene lopte, sa za njega netipičnim odličnim procentom uspešnosti sa linije penala (8/10).