Igokea iznenadila Partizan

Igokea je na domaćem terenu pobedila Partizana sa 70:64. Najbolji u pobedničkom sastavu bili su Radivojević sa 20 poena i 5 skokova, Rikić sa 9 poena i 7 skokova, Robinson sa 9 poena i 5 skokova i Šibalić sa 9 poena. U Partizanu su najbolji bili Ratkovica sa 14 poena, Hečer sa 12, Veličković sa 9 poena i 9 skokova i Luković sa 7 poena i 10 skokova.

Igokea je odigrala odlično u prvoj četvrtini. Lako su dolazili do otvorenih pozicija kako u reketu tako i spolja i preciznim šutem zatrpavali koš Partizana. Partizan je do sredine ovog perioda parirao rivalu, ali ih je statična igra u napadu koštala zaostatka od 28:17. Domaći su nastavili sa dobrom igrom i na početku druge četvrtine podigli prednost na +16. Partizan je uzvratio mnogo čvršćom odbranom, vezao nekoliko trojki i spustio se na -4. Igokea se vratila u završnici poluvremena serijom 6:0, iskreiranom od strane Radivojevića i otišla na od or sa prednošću od 44:34.

Crno-beli su u trećoj četvrtini zaključali reket, razvili unutrašnju igru i došli do izjednačenja. Igokea je ušla u seriju promašaja i izgubljenih lopti, ali su u završnici ovog perioda iskoristili pad u igri Partizana i sačuvali se od preokreta. U poslednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 53:50. Igokea je odlično počela četvrtu četvrtinu i odlepila se na +8. Partizan se u jednom trenutku spustio na -4, ali su ih greške koštale poraza. Igokea je trojkama rešila utakmicu, završni udarac je zadao Radivojević.