Igokea preokretom do pobede u Ljubljani

Aleksandrovčani su zaostajali 17 razlike u prvoj četvrtini ali su uspeli da režiraju veliki preokret za konačnu pobedu rezultatom 80:81(33:16, 15:27, 16:20, 16:18).

Igokea u prvoj četvrtini nije imala rešenje za centre Olimpije, prvo je Nikola Janković pogađao bez greške iz reketa a kasnije i Stevan Milošević za maksimalnih +17 domaćina u deonici koja je završila rezultatom 33:16. Činilo se da će Igokea da doživi još jedan debakl u gostima nakon visokih poraza u Beogradu od Partizana i u Zagrebu od Cibone ali su izabranici Dragana Bajića uspeli da iskontrolišu centre Olimpije, u drugoj četvrtini su došli i do nekih laganih poena iz reketa a proradio je i šut za tri poena pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 48:43.

Kako su završili prvo poluvreme, tako su gosti počeli i drugo, a nakon trojke Danila Šibalića su i prvi put poveli na susretu(59:61) međutim domaći sastav je treću četvrtinu završio sa minimalnom prednošću(64:63). Igokea je nakon poena Mićovića došla i do +6(71:77) sredinom poslednje deonice ali se Olimpija uspela vratiti i ući u poslednju minutu sa 80:79. Gosti su imali napad za pobedu, odgovornost je preuzeo Džejms Robinson, najbolji pojedinac Igokee ove sezone i pogodio sa šest metara za dva poena(80:81). Poslednji šut na meču je ipak imala Olimpija međutim Mirko Mulalić nije bio precizan pa su bodovi otišli u Aleksandrovac.

Goste je do važne pobede predvodio Strahinja Mićović sa 17 poena a dvocifren je bio i Draško Albijanić sa 11. Kod Olimpije je najbolji bio Nikola Janković sa 21 poenom, po 11 su imali Barbarić i Mulalić a dvocifren je još bio Džeferson sa 10 poena.

Igokei je ovo bila deveta pobeda u ABA ligi nakon 16 odigranih kola. Aleksandrovčani imaju dve pobede manje od Cedevite i Budućnosti što znači da su i dalje u igri za jedno od mesta koje vodi u plej-of. U narednom kolu, “Igosi” će u Laktašima ugostiti FMP iz Železnika. Olimpija je ostala na sedam pobeda i pred njima je gostovanje u Baru kod ekipe Mornara koja se bori za opstanak.