Igokea posrće, Metalac pobedio

Igokea – Solnok

U utakmici 16. kola ABA lige, Igokea je doživela još jedan poraz pošto je Solnok slavio u Laktašima rezultatom 71:66.
Igokea je bila bolja u toku prvog poluvremena kada su i imali prednost. Međutim, usledio je debakl u trećem periodu. Solnok se tada raspucao i ubacio čak 28 poena. To je na kraju bilo I dovoljno za pobedu.
Vojvoda je prednjačio u pobedi sa 17 poena, dok je poen manje upisao Lazerik Džons.
U Igokei Dragović je bio najefikasniji sa 14 poena, a Jorović je dodao još 12.

Metalac – Krka
Košarkaši Metalca obradovali su svoje navijače pobedom. Tim iz Valjeva je savladao Krku rezultatom 69:67.
Srpski predstavnik je bio bolji rival tokom prvog poluvremena, ali su gosti uzvratili u drugom. To je rezultiralo penal završnicom u kojoj je Metalac pogodio bitna slobodna bacanja, a Armsted bio tragičar Krke promašivši šut za produžetak.
Najefikasniji u pobedi bili su Malešević i Jevtović sa po 17 poena, dok je Majstorović ubacio 16. U poraženom sastavu Armsted je postigao 20, a Mulalić 17 poena.