Igokea pobedila Mornar

Igokea je pred svojim navijačima u Laktašima savladala Mornar rezultatom 74:69 (20:17, 19:11, 21:21, 14:20).

Ekipa iz Aleksandrovca je uspela bez većih problema da pobedi Mornar i tako istakne ozbiljnu kandidaturu za jednu od pozicija koje vode u doigravanje dok sastavu iz Bara predstoji grčevita borba za opstanak do samoga kraja.

U prvoj četvrtini se igralo “koš za koš”, Igosi su uspeli u dva navrata da dođu do pet poena prednosti a ovaj deo susreta je završen rezultatom 20:17. Domaći sastav je u nastavku pojačao igru u odbrani, Amerikanci Mornara predvođeni Džonsom i Volerom su promašivali napad za napadom što je omogućilo izabranicima Dragana Bajića da dođu i do dvocifrene prednosti a poluvreme je završeno 39:28.

U drugom poluvremenu Mornar je stao u zonu na koju Igokea nije uspela da odgovori kako treba, pa je Bajić bio prinuđen da zove tajm-aut pri rezultatu 47:42. Robinson je nakon toga ubacio dve trojke i vratio dvocifrenu prednost a treća deonica je okončana rezultatom 60:49. U poslednjih 10 minuta šut domaćina je stao pa je Mornar prišao i na -1, imali su dva napada za vođstvo ali Tejtum u dva navrata nije uspeo da poentira i donese preokret da bi potom Radivojević to kaznio trojkom za 67:63 a potom još jednom za 70:63. Do kraja gosti nisu uspeli da dođu do šanse za preokret pa je susret okončan rezultatom 74:69.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Albijanić sa 13 poena, Robinson je skupio 12 a dvocifren je bio i Radivojević sa 11. Kod poraženih se najviše istakao Pavić sa 19, 18 je dodao Voler dok je Vujošević susret završio sa 11 poena.

U narednom kolu Igokei sleduje teško gostovanje u Beogradu kod Partizana dok će Mornar u Baru ugostiti ekipu MZTa.