Igokea pobedila Mega Leks, Jorović sjajan

Igokea-Mega Leks 70-63
Odličan meč u Laktašima odigrali su košarkaši Igokee i zasluženo su slavili protiv Mega Leksa 70-63.

Johnathon Jones (Photo: Igokea/Nenad Vuruna)  Abaliga.com

Johnathon Jones (Photo: Igokea/Nenad Vuruna)
Abaliga.com

Ekipa trenera Lukajića efikasno je otvorila utakmicu i stekla prednost od +5 na kraju prve četvrtine (22-17). U drugoj deonici se igralo koš za koš, te se na poluvreme otišlo sa +4 za Igose (38-34). Loša 3/4 u kojoj je postignuto samo 17 poena zbirno nije uspela da pokvari dojam o ovoj utakmici, a Igokea je u poslednjoj uspela očuvati prednost i doći do vredne pobede.
U ekipi domaćina najbolji su bili Jorović sa 18 poena i 9 skokova i Džonatan Džons sa 10 poena i 5 asistencija.
U ekipi Mega Leksa, koja nije bila na svom nivou u ovom meču, najbolji su bili Zagorac sa 19 poena i Nikola Jokić sa 13 poena, 8 skokova i 6 asistencija.
Trener Dejan Milojević nikako ne može biti zadovoljan izdanjem ekipe u ovom meču, a posebno loš je bio napadački učinak i protok lopte.
U sledećem kolu ABA lige Igokea dočekuje Zadar, dok Mega Leks gostuje u Skoplju ekipi MZT.