Igokea izborila opstanak u ABA ligi pobjedivši Zadar

Jedini bosanskohercegovački predstavnik u ABA ligi Igokea je pobjedom na domaćem terenu protiv Zadra izborila opstanak kolo prije kraja regularnog dijela lige. Utakmica je završena rezultatom 77:73 (27:19, 22:11, 19:23, 9:20).

Utakmica sa dva različita poluvremena, u prvom su Igosi dominirali, pogađali trojke iz svih pozicija. Posebno su raspoloženi bili Radivojević i Šibalić. Dok u drugom Igosi kao da su stali, posebno u posljednjem periodu igre u kojem su postigli samo devet poena.

Zadrani su na poluvremenu imali 19 poena zaostatka, sredinom treće četvrtine je razlika rasla, ali onda su Zadrani krenuli u seriju i u posljednjoj četvrtini zamalo da se potpuno vrate u utakmicu. Na manje od minut do kraja trojkom Baraća je Zadar prišao na samo tri poena razlike (76:73). Naredne napade obje ekipe nisu iskoristili (Radivojević i Delaš promašili za tri poena). Zadrani sa namjerom da zaustave vrijeme fauliraju Šibalića, koji pogađa prvo ali i promašuje drugo bacanje na 12.5 sekundi do kraja. Ramljak je krenuo na prodor, ali biva fauliran na 5 sekundi do kraja utakmice. Sa linije slobodnih bacanja promašuje oba puta, Igokea uspijeva da skoči u odbrani, za veliko slavlje domaćina.

Igosi su bolje otvorili utakmicu, raspoloženi su bili Radivojević i Šibalić koji su trojkama rešetali koš Zadra, nakon deset minuta rezultat je bio 27:19. U drugoj četvrtini Igokea nastavlja sa odličnom igrom, Radivojević je bio nerješiva enigma, fantastično je šutirao za tri poena, te postigao 20 poena do poluvremena, za prednost Igosa 49:30.

I početkom drugog poluvremena Igosi su kontrolisali utakmicu, imali 20-ak poena prednosti, ali je Zadar uspio da malo smanji prednost domaćina, nakon 30 minuta igre bilo je 68:53.

Zamalo da izabranici Dragana Bajića od gotovog naprave veresiju, naime Igosi su u posljednjoj četvrtini uspjeli da postignu samo devet poena a prime 20. Od dvadeset poena razlike sredino trećeg perioda igre, došli su do penal završnice, ali Delaš nije imao snage ni koncentracije da bude precizan za tri poena u posljednjim trenucima utakmice.

Najefikasniji igrač u pojbedničkom sastavu bio je Vuk Radivojević sa 28 poena (5 od 7 za tri poena) i sedam skokova. Dvocifreni su još bili Danilo Šibalić sa 18 poena, Teddy Gipson sa 11 i Igor Kesar sa 10 poena.

U sastavu Zadra najbolji i jedini dvocifreni igrač bio je Boris Barać sa 18 postignutih poena.

U posljednjem kolu regularnog dijela ABA lige Igokea gostuje slovenačkom Tajfunu, dok Zadar na domaćem terenu dočekuje Sutjesku iz Nikšića. Obje utakmice će se igrati u narednu subotu, 5. marta.