Gotovo je! Crvena zvezda je osvajač ABA lige za sezonu 2018/19!

Domaći deklasirali i treći put Budućnost na svom terenu 97:54!

Utakmica kojoj su prethodila neka vansportska dešavanja odigrana je čitav sat vremena kasnije od predviđenog termina za poslednju utakmicu finalne serije ABA lige, završena je ubedljivom pobedom Crvene zvezde u “Pioniru” 97:54!

Kao što je bio slučaj u prve dve utakmice, dosta stegnuto su ušle obe ekipe u prvoj deonici, koju je obeležio jako skroman poenterski učinak gostiju. Tek mini serijom Norisa Kola u poslednjem minutu četvrtine uspela je Budućnost da uhvati kakav-takav rezultatski priključak i na pauzu ode sa rezultatom 18:13 za domaće. U drugoj četvrtini potpuno van igre podgoričani, sa svega 20% uspešnosti u šutu iz igre. Na drugoj strani, ekipa Milana Tomića još jedanput je na svom terenu šutirala neverovatno, bez promašaja u šutu za dva poena, dok je šut van linije 6.75 bio na iznad 40%. Maestralnom serijom Crvene zvezde u drugoj deonici 24:3 na krilima mladog Boriše Simanića, domaći su se “odlepili” na +26 sa kojim su otišli na petnaestominutni odmor (47:21)!

Simanićeva sekvenca u kojoj je vezao dva plus jedan, zatim u kontri izblokirao Erla Klarka, da bi rolu završio alej-upom u sledećem napadu, “zapalila” je tribine dvorane Aleksandar Nikolić. U drugom poluvremenu gosti su pokušavali šutem sa distance da uhvate priključak, ali sa 17/61 iz igre jasno je da ništa nisu mogli da pogode na ovoj utakmici košarkaši Budućnosti.

Nakon prve dve utakmice u ovoj finalnoj seriji, naročito druge, kada su deklasirani sa 38 poena, uspeli su na svom terenu da se mentalnom, psihološki vrate u finale i izbore 5.utakmicu, što je retko ko očekivao da izabranici Jasmina Repeše mogu. Međutim, odličan šut iz igre, uz neverovatnu podršku sa tribina, “iskakanje” određenih igrača koji nisu imali zapaženiju ulogu do sada (poput Boriše Simanića, Dejana Davidovca), uz maestralnu partiju KC Riversa, bili su dovoljni da se trofej namenjen osvajaču ABA lige nakon godinu dana pauze, vrati u vitrine Crvene zvezde!

Crvena zvezda će naredne sezone igrati Evroligu, što je i glavni cilj ove ekipe bio za ovu sezonu. U utakmici koja im je donela tu privilegiju, najefikasniji bili su KC Rivers sa 21 poenom, Davidovac 11, Simanić i Faje sa po 10 poena. U redovima gostujuće ekipe niko nije dostigao dvocifreni učinak: Kol 9 poena, dok su Gordić, Bitadze, Vilijams i Edvin Džekson na svoj konto upisali po 7.