FMP furioznom zadnjom četvrtinom savladao Zadar

Pitanje pobjednika rješeno je u poslednjoj četvrtini gdje je FMP uspio da se odvoji i pred svojim navijačima slavi rezultatom 91:76

ABA League

Zadar je otvorio utakmicu dobrim šutem za 3 poena u čemu je prednjačio Džoš Bostic, novi igrač Zadrana koji je debitovao na ovom susretu.FMP je znao da odgovori prvenstveno preko raspoloženih Radanova i Odžoa koji su održavali rezultatski egal ali je na poluvrijeme Zadar otišao sa 2 poena prednosti.U nastavku se nastavila rezultatska klackalica ali je pred kraj četvrtine FMP uspio da napravi seriju i da se približi gostima.Furioznu četvrtu četvrtinu FMP-a obilježila je simultanka Boriše Simanića koji je u svom prvom meču nako povrede u ključnim trenucima meča donio poene i uveo ih u sigurnu završnicu.

FMP: Čović 15, Uskoković 4, Momirov, Pot 8, Nenadić 13, Radanov 15, Bursać 4, Radovanović 4, Rakićević 3, Simanić 14, Odžo 11, Slutski

Zadar:Nouls 13, Bašić, Ivanov 4, Kraljević 5, Jelenković, Krajina 5, Bostic 21, Vuković 2, Brzoja 4, Špralja 4, Tomas, Božič 18