Filip Čović srušio Zadar

FMP je predvođen odličnim Filipom Čovićem pobedio Zadar rezultatom 94:77(25:23, 18:21, 25:19, 26:14).

Branko Maksimović je iz četvrtog pokušaja uspeo da upiše prvu pobedu na klupi FMPa. Kao po pravilu ove sezone, njegovi izabranici su dobro otvorili susret, stigli i do +8 u prvoj četvrtini(24:16) nakon odličnih poteza Boldena ali gosti su to vrlo brzo anulirali. Do kraja poluvremena su se ekipe smenjivale u vođstvu, a na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 43:44.

U trećoj četvrtini u centru pažnje je bio samo jedan čovek, Filip Čović je upisao čak 17 poena u tom periodu i tako preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe, do kraja susreta je razlika samo rasla za konačnih 94:77.

Već pomenuti Čović je susret završio sa 30 poena, Dragan Apić je imao impresivnu utakmicu sa 22 poena dok je Bolden dodao 13. Kod gostiju, najefikasniji je bio Ivan Marinković sa 21 poenom dok je Boris Borać meč završio sa 17 poena.

FMPu je ovo bila četvrta pobeda nakon 14 odigranih kola i u narednom kolu će gostovati Mega Leksu u Sremskoj Mitrovici. Zadru je ovo bio deveti poraz a sledeće sedmice će dočekati Budućnost pred svojim navijačima u dvorani “Krešimir Ćosić”.