Džeferson prekinuo Partizanov niz pobeda

Crno-beli su pružili snažan otpor ali Brendon Džeferson je trojkama doneo pobedu Olimpiji i tako prekinuo niz od 11 uzastopnih pobeda Partizana. Rezultat je bio 74:68.

U prvoj četvrtini, igra Crno-belih nije funkcionisala ni na jednoj strani terena, u napadu su u serijama gubili lopte a u odbrani nisu uspevali da pronađu rešenje za Jankovića pa je nakon prvog perioda bilo 24:16. Na startu druge četvrtine, Džeferson je pogodio dve uzastopne trojke te su se “Zmajčeki” odlepili na +9(31:22). Nakon toga su Andrić i Koprivica upisali poene za Partizan i samo na trenutak smanjili razliku pošto su usledile nove dve trojke Olimpije, prvo je pogodio Nikola Janković svoju prvu u sezoni a zatim i Oliver za maksimalnih +10(37:27). Na poluvremenu je bilo 38:33.

Iz svlačionice su izašli isti igrači ali sa potpuno izmenjenim ulogama na terenu. Partizan je pojačao odbranu, došao do nekih lakših poena u napadu a nakon koša Hečera i poveo(43:45), prvi put još od prve četvrtine. Do kraja trećeg perioda domaćin nije vratio prednost a nakon trojke Veličkovića “Crno-beli” su otišli na +7(46:53).

Nakon poena Vrapca na početku poslednje četvrtine, činilo se da će Partizan mirno privesti utakmicu kraju ali to očito nije slučaj kada su oni u pitanju ove sezone. Usledila je serija 8:0 domaćina pa je Aleksandar Džikić bio prinuđen da pozove minutu odmora. U nastavku su se oba sastava smenjivala u vođstvu da bi Olimpija u poslednji minut ušla sa poenom prednosti(66:65) nakon trojke Džeferson a isti igrač je pogodio i u sledećem posedu svoje ekipe za +4 što se ispostavilo kao ključni trenuci ovog susreta. Konačan rezultat je bio 74:68.

Brendon Džeferson je bio najefikasniji u pobedi Olimpije sa 20 poena, Devon Oliver je imao 18, Nikola Janković je dodao 12 a Gregor Hrovat 11 poena. Adin Vrabac je još jednom bio najzapaženiji pojedinac u Partizanu, reprezentativac Bosne i Hercegovine je utakmicu završio sa 17 poena. Stefan Birčević je upisao 13 a Mihailo Andrić 12 poena.

Olimpiji je ovo bila osma pobeda u ABA ligi pa se može reći da su izabranici Gašpera Okorna rešili brige oko opstanka na “Jadranu”. U narednom kolu ih očekuje gostovanje Ciboni. Partizan je ovim porazom umanjio svoje šanse u borbi za drugo mesto, u sledećoj rundi im predstoji meč u “Pioniru” protiv FMPa.