Dorel Rajt pokazao klasu, Igokea slavila protiv Budućnosti

U jednoj neizvesnoj završnici, Igokea je uspela da trijumfuje protiv Budućnosti i tako dosta rasterećenije sačeka nastavak ABA lige.

Od početka utakmice, bilo je jasno da nam predstoji susret u brzom ritmom, sa puno poseda i mnogo poena. Veliko pojačanje Igokee, Dorel Rajt je na parket kročio sredinom prve četvrtine i do isteka iste je uspeo da skupi 8 poena. Nakon 10 minuta košarke, rezultat je bio 28:27. Veliki peh je zadesio Budućnost kada je pri rezultatu 30:36 povredu doživeo Petar Popović, pa je Aleksandar Džikić bio primoran da poveća minutažu Nemanji Gordiću i Nikoli Ivanoviću. Oni su samo nekoliko minuta presedeli na klupi do kraja meča. Nakon poena Kajla Lendrija, gosti su imali maksimalnih +8(32:40), ali Robert Rikić je poenima uz faul uspeo da odbije nalet Budućnosti. Na poluvremenu je bilo 42:47.

U trećoj četvrtini je zabeleženo čak 60 poena. Igralo se “koš za koš“, a na semaforu je pisalo 73:76 nakon 30 minuta igre. U momentima kada se rešavalo pitanje pobednika, odgovornost za Igokeu je preuzeo Vuk Radivojević. Kapiten “Igosa” je uvezao 7 poena, a u poslednje 2 minute susreta se ušlo pri rezultatu 89:88 nakon koša Marka Ljubičića. Rikić je nakon toga zakucao za +3 domaćih, ali poravnao je Nemanja Gordić pogođenom trojkom. Reprezentativac Bosne i Hercegovine i nekadašnji igrač Igokee i Partizana je bio najraspoloženiji uz Kajla Gibsona u redovima šampiona Crne Gore.

Rikić je potom opet poentirao na asistenciju Đorđa Milošević, a Gordić ovaj put nije bio precizan. Sa druge strane, Rajtu nije zadrhtala ruka sa linije slobodnih bacanja. Ipak, Gordić je opet preuzeo odgovornost i još jednim pogotkom van linije 6,75m smanjio na 95:94. I drugi Igokein Amerikanac, Dez Vašington je bio nepogrešiv sa “penala“, a Džikić je zatražio tajm-aut 10 sekundi pre kraja pri rezultatu 97:94. Bajić je odlučio da brani poslednji napad, Nikola Ivanović je krenuo u prodor, faulirao ga je Nikola Gajić, a srećom po domaćina, lopta je skliznula sa obruča. Ivanović je oba puta promašio, a skok je uhvatio Đorđe Milošević i postavio konačnih 98:94 nakon pogođenog slobodnog bacanja.

IGOKEA – BUDUĆNOST 98:94 (28:27, 14:20, 31:29, 25:18)

Igokea: Ponjavić 0, Rajt 22, Gajić 0, Glogovac 2, Nikolič 0, Vašington 11, Milošević 9, Jevtović 6, Radivojević 18, Ljubičić 15, Šibalić 2, Rikić 13

Budućnost: Ivanović 14, Šehović 3, Barović 10, Starovlah 2, Gordić 25, Bojić 0, Ilić 4, Nikolić 0, Gibson 22, Popović 2, Lendri 8, Nikolić 4