Dominantna Zvezda povela 1-0

Izabranici Dejana Radonjića su još jednom potvrdili da su mnogo kvalitetnija ekipa od Budućnosti. “Crveno-beli” su slavili rezultatom 82:67.

Gosti iz Podgorice su držali egal većim delom prvog poluvremena, ali Zvezda je odigrala završnicu druge četvrtine mnogo bolje i poenima Čarlsa Dženkinsa i Ognjena Kuzmića stigla do dvocifrene prednosti. Na poluvremenu je rezultat bio 43:31. U nastavku je šou “ukrao” Marko Gudurić. Bek Crvene Zvezde je u tri uzastopna napada pogodio za tri poena, “zapalio” publiku i prelomio utakmicu. Do kraja susreta, Budućnost nije uspela ozbiljnije da zapreti, tako da je najbolja ekipa iz regularnog dela ABA lige započela plej-of pobedom. Konačan rezultat je bio 82:67.

Marko Simonović i Marko Gudurić su predvodili Zvezdu do velike pobede. Obojica su upisala 18 poena. Dvocifren učinak je imao i Ognjen Kuzmić. On je za 19 minuta na parketu upisao 14 poena. U poraženom sastavu, najviše se istakao Oven Klasen sa 12 poena, a Nemanja Vranješ je dodao 11 poena i tako se možda preporučio treneru Zurosu za veću minutažu u nastavku plej-ofa.

Druga utakmica ove serije je na rasporedu 28. marta u Podgorici, a Zvezda će u slučaju pobede da izbori plasman u finale koje će se igrati na tri dobijene utakmice.