Domaćinski u Zagrebu

Cedevita je savladala Partizan i povela sa 1-0, a naša novinarska ekipa je bila na mestu događaja. Predstavljamo kompletan izveštaj sa utakmice.

Pred nešto više od 3,000 ljubitelja košarke u maloj dvorani Doma sportova, snage u prvoj utakmici polufinala ABA lige su odmerili Cedevita i Partizan, a put Zagreba su krenuli i novinari DoubleDoublea.

Dva sata pre početka susreta, oko hale se nije moglo naslutiti da se igra velika utakmica ili da će dvorana biti ispunjena. Tek poneka osoba se zaustavila na blagajni da kupi ulaznicu, a isti doživljaj je postojao i 45 minuta pre početka susreta. Međutim, do podbacivanja lopte hala se ispunila skoro do poslednjeg mesta i sve je bilo spremno za košarkaški spektakl.

Najveću pohvalu zaslužuju svi simpatizeri i navijači aktuelnog šampiona Hrvatske. Od početka do kraja utakmice su na onaj najbolji, sportski način bodrili svoj klub do pobede, a ni prilikom predstavljanja “Crno-belih”, kao ni tokom utakmice niti jedan zvižduk i pogrdne reči nisu upućene igračima, treneru ili bilo kome iz Partizana. To je zaista raritet u sportu na ovim prostorima, a pogotovo kada snage odmere sportski klubovi iz Srbije i Hrvatske. Nadamo se da će i svi ostali početi slediti ovaj primer.

Već nakon samo 30 sekundi košarke, povredu potkolenice je doživeo Uroš Luković nakon duela sa Karlom Žganecom i upitno je da li će centar Partizana biti spreman u nastavku plej-ofa. Cedevita je povela košem Rašada Džejmsa, nakon toga je poentirao Karlo Žganec za 4:0, a Partizan do kraja utakmice nije uspeo da izjednači ili povede. Miro Bilan je upravo uz pomoć Žganeca na početku utakmice pravio dosta problema centrima Partizana. Cedevita je u tom segmentu napravila veliku razliku u drugoj četvrtini kada su imali čak 9 skokova više od svog rivala.

Poslednji priključak u prvom poluvremenu, gosti su imali nakon poena Branislava Ratkovice(34:27), ali onda je na scenu stupio Džon Šurna. Bivši igrač Valensije je sam napravio seriju 10:0 i odveo svoju ekipu na visokih +17(44:27). Cedevita je do kraja drugog perioda tu prednost i povećala, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 54:35. Domaći sastav je imao 80% šuta za dva poena u prvom poluvremenu, a gosti 76%. Podatak koji se ne viđa “svaki dan” na košarkaškim parketima.

I tokom poluvremena ovog susreta, Cedevita je pokazala da je organizaciono najbolji klub u regionu. Napravljene su razne nagradne igre, a u holu male dvorane Doma sportova je bio postavljen veliki ekran na kojem su klinci mogli igrati košarkaške igricu na “Play Stationu” i “Nintendu”. Hostese su delile promotivne materijale u vidu grickalica, tako da je na ovoj utakmici i pored košarke, za svakoga bilo po nešto.

Aleksandar Džikić je na razne načine pokušavao da motiviše i bodri svoju ekipu, konstantno je stajao uz aut-liniju i davao savete igračima, a očito je nešto slično uradio i na poluvremenu. Partizan je u nastavku izašao sa mnogo većom energijom i željom, odbrana je podignuta na mnogo veći nivo, a u napadu je usledila najbolja sekvenca gostiju na utakmici. Trojku su redom pogađali Džamont Gordon, Vilijam Hečer, Stefan Birčević i na kraju Novica Veličković za seriju od 14:0 uz još jednu “dvojku” Hečera. Partizan je nakon četiri minute košarke u nastavku prišao na “samo” 9 poena zaostatka, ali Cedevita se nakon tajm-auta Veljka Mršića stabilizovala i uspela da privede kraju treću četvrtinu bez daljeg topljenja prednosti. Nakon 30 minuta košarke, na semaforu je pisalo 70:59.

Nakon poena Ratkovice za 72:63, potpuno pomračenje u napadu su doživela oba tima. Skoro 5 minuta košarke niko nije uspeo da poentira iako su kombinovano oba sastava imala oko 10 otvorenih šuteva u tom periodu. Negativnu sekvencu je prekinuo Miro Bilan, potom je poentirao Hečer, da bi Partizan nakon trojke Birčevića prišao na 5 poena zaostatka(74:69). Nalet gostiju je prekinuo Vanja Marinković faulom 15 metara od koša. Bek “Crno-belih” je poklonio dva bacanja Rašadu Džejmsu, a njemu ruka nije zadrhtala.

Poslednju šansu za priključak i neizvesnu završnicu, gosti su imali na nešto više od dve minute do kraja, ali Hečer je promašio šut za tri poena. Na drugoj strani je nemilosrdan bio Filip Krušlin, reprezentativac Hrvatske je pogodio van linije 6,75m i stavio tačku na prvu polufinalnu utakmicu ABA lige. Konačan rezultat je bio 83:76.

Ovom prilikom želim da se zahvalim svima iz Cedevite, a pogotovo media direktoru Igoru Jagiću kao i marketing menadžeru Arsenu Šoliću koji su nam izašli maksimalno u susret i omogućili da na najbolji mogući način ispratimo utakmicu. Kompletna organizacija utakmice je bilo na najvišem mogućem nivou, evroligaškom.

Prvi “izlet” u Zagreb DoubleDouble košarkaškog portala ćemo pamtiti po mnogo lepih stvari koje smo doživeli, a ako se obistine reči Aleksandra Džikića na pres konferenciji i ukoliko dođe do majstorice, nadamo se da će naša ekipa opet biti na mestu događaja.