Dirigent Rejnolds i preporođeni Šakić vodili Cibonu do pobede

Vukovi s’ Tuškanca su slavili protiv MZTa rezultatom 87:79 i tako zadržali teoretske šanse u borbi za četvrto mesto koje vodi u plej-of ABA lige.

Cibona je bolje otvorila utakmicu i već nakon prve deonice imala prednost 21:14, za goste su poentirali samo Džoš Skot i Đorđe Drenovac u prvih 10 minuta susreta. Krajem prve četvrtine debitovao je i Luka Žorić koji je doveden da zameni Ante-Toni Žižića međutim nije se istakao na debiju u “plavom” dresu. Ulaskom rezervista Simonovskog i Mladenovskog, gosti su stabilizovali igru i dobili širinu koja im je nedostajala u prvoj četvrtini pa su gosti na poluvremenu imali minimalan zaostatak(41:40).

Treću četvrtinu je obeležio Skoti Rejnolds serijom odličnih asistencija ali i poena pa je Cibona samo povećavala prednost tokom trećeg perioda, sve do maksimalnih +14(69:55) nakon poena Šakića. Pogotkom Drenovca za tri poena uz zvuk sirene, MZT je nagovestio potencijalni preokret u poslednjoj četvrtini. Šarlon Klof je u prvih sedam minuta četvrte četvrtine pružio najbolje minute otkad je stigao u tim iz Skoplja, ubacio je dvanaest poena, imao dve asistencije i po jednu ukradenu loptu i skok u tom intervalu i tako mnogo doprineo da MZT dođe do prvog vođstva još od početka meča, bilo je 76:77.

U poslednju minutu se ušlo pri rezultatu 81:79 da bi potom Luka Žorić poentirao nakon odličnog pika sa Rejnoldsom. Nakon toga je Simonovski promašio svoj šut a kasnije napravio i faul posle kojeg je Šakić sa linije slobodnih bacanja stavio tačku na ovu utakmicu. Konačan rezultat je bio 87:79.

Željko Šakić je predvodio Cibonu sa 24 poena, Skoti Rejnolds je imao dabl-dabl učinak sa 17 poena i 12 asistencija a dvocifreni su još bili Nebojša Joksimović sa 12 poena i Domagoj Bošnjak sa 10 poena. Kod poraženih, najzapaženiji pojedinac je bio Đorđe Drenovac sa 27 poena, Šarlon Klof je skupio 16 a Džoš Skot je utakmicu završio sa 12 poena.

Ciboni je ovo bila 11. pobeda u ABA ligi i tako se ekipa iz Zagreba izjednačila sa Budućnosti na četvrtoj poziciji ali ekipa iz Podgorice tek treba odigrati svoju utakmicu 17. kola u Novom Mestu protiv Krke. MZT se nakon ovog poraza i dalje nalazi na dnu tabele sa samo četiri pobede i do kraja sezone im predstoji jako teška borba za opstanak.