Derbi pripao domaćinu, Budućnost savladala Partizan u neizvesnoj završnici!

U “Morači” aktuelni šampion ABA lige bolji od Partizana 75:71!

Ako ne najlošija, onda sigurno jedna od najslabijih partija crno-belih ove sezone. Očigledno je da je umor učinio svoje kada se radi o domaćoj ekipi i definitivno su tu igrači Partizana tražili svoju šansu. Bila je tu prisutna velika želja za pobedom, možda su i u toj želji crno-beli izgoreli. Nije se mogla očekivati ni kanonada igrača Budućnosti van linije 6.75 kao u meču protiv Baskonije, ali u utakmici sa jako lošim procentom šuta iz igre, domaći su opet pogađali kada je bilo najpotrebnije.

Bolje je Partizan otvorio utakmicu, ali nakon 3 minuta igre Budućnost je apsolutno limitirala goste i na krilima Earl Klarka i Alena Omića došla do vođstva (26:16). U drugoj četvrtini jako loš poenterski učinak sa obe strane u kojoj se postignuto kombinovano 28 poena. Domaći su stvorili najveći plus početkom druge deonice (28:16), da bi se nakon toga odličnom rolom Stefana Jankovića Partizan vratio u meč. Sjajnim potezom Nemanje Gordiće uz zvuk sirene i trojkom sa 3/4 terena, Budućnost je otišla na poluvreme sa dvocifrenom razlikom (40:30). U trećoj četvrtini prvi značajniji doprinos dao je Markus Pejdž sa dve vezane trojke, kojima je Partizan sišao na -5. Od tog trenutka pa do kraja utakmice se igralo u istom ritmu. Budućnost bi odlazila na +10, a onda bi crno-beli to prepolovili. Imali su igrači Partizana više prilika da prelome rezultat i dođu do vođstva, ali kada je bilo najpotrebnije, ili su usledili nerezonski šutevi ili izgubljene lopte gostiju. Iskusnost je bila na strani evroligaša i to su maksimalno koristili u završnici utakmice. Nesportskom ličnom greškom Danila Nikolića nad plejmejkerom Partizana, mogli su domaći da istope prednost 3 minuta pre kraja meča, ali osim 1/2 sa linije penala ništa više crno-beli nisu dobili iz tog napada.

U poslednjih 60 sekundi Budućnost je imala +7 (75:68), ali su izabranici Andree Trinkijerija uspeli da ublaže poraz i smanje razliku koja će možda igrati ulogu kada je u pitanju plej-of ABA lige. Statistički gledano jako ujednačena utakmica, ali će sigurno imati šta da kaže svojim igračima italijanski strateg. Pre svega jer, utisak je, nisu iskoristili slabiju partiju podgoričana. Sa druge strane Aleksandar Džikić može biti zadovoljan što je njegova ekipa upisala šestu pobedu i porazom Mege u Novom Mestu, zauzela drugo mesto na tabeli ABA lige.

Sjajnu partiju pružio je Earl Klark sa 20 poena, 6 skokova i 3 asistencije. Džekson i Nikolić su dodali po 11, dok je Nemanja Gordić zabeležio 10 poena uz 6 asistencija. U ekipi Partizana niko izuzev Stefana Jankovića i Đorđa Gagića nije dao značajniji poenterski doprinos. Janković je meč završio sa 15 poena, 6 skokova i 3 asistencije, Gagić 10 poena, 6 skokova, dok su Pejdž i Marinković upisali po 10 poena ali uz procenat šuta iz igre 33%.

U sledećem kolu, Partizan dočekuje Crvenu zvezdu u gradskom derbiju, dok Budućnost gostuje ekipi Zadra.