Derbi 10.kola ipak pripao Budućnosti!

Megi malo nedostajalo za iznenađenje u “Morači”. Na kraju domaćini slavili sa 91:85.

Silovito i bez straha su krenuli puleni Dejana Milojevića od prvog minuta protiv evroligaša u Podgorici. Na krilima sjajnog Goge Bitadzea i Čarapića, Mega je posle 5 minuta igre stigla do 7:22! Na drugoj strani samo je Earl Klark bio poenterski raspoložen u prvoj deonici koja je pripala gostima (21:31). U drugoj četvrtini dosta agresivnija odbrana u obe ekipe koja je okončana nerešenim rezultatom (20:20). Pokušavali su izabranici Aleksandra Džikića da se približe, poentirali često iz tranzicije, šutom sa distance, ali kad god bi došli do jednocifrenog zaostatka, Goga Bitadze bi poenima ispod obruča odbio nalet “Đetića”. Navikli smo od Mege da bez trunke straha i pritiska izađe na megdan najjačim ekipama ABA lige (o čemu je svedočila i druga pozicija na tabeli), ali isto tako neretko je uzeo danak neiskustva ekipe. Tako se desilo i u “Morači” tokom trećeg perioda kada je evroligaški kvalitet Budućnosti, kao i individualni Gordića, Džeksona i Klarka, došao do izažaja. Odličnim šutem iz igre, uz 4 pogođene trojke i bez greške sa linije penala, istopila se prednost Mege, nakon čega je Budućnost prvi put povela na utakmici (68:66). No, u poslednju četvrtinu ušlo se nerešenim rezultatom (71:71) i tokom čitavog perioda bila je rezultatska klackalica. Gosti iz Mitrovice su uspeli doći i do +5 (80:85) četiri minuta pre kraja utakmice, da bi slobodnim bacanjima Edvin Džeksona i poenima Earl Klarka Budućnost prekorenula na 86:85. Nakon promašaja Mokoke za dva poena, Nemanja Gordić zadaje konačan udarac pogotkom za tri poena za 91:85.

Goga Bitadze je upisao 23 poena (od čega 19 u prvom poluvremenu), Mišković 14, dok je Čarapić meč završio sa 12 koševa, 6 asistencija i 4 skoka. Kod domaćih najbolji je bio Earl Klark sa 20 poena i 4 skoka, Gordić (16 poena, 6 asistencija, 4 skoka), Koti Klark (14 poena uz 7 skokova).

Nakon 10.kola Budućnost se zadržala na drugoj poziciji, dok je Mega treća na tabeli ABA lige iznad Cedevite i Partizana.