Crvena zvezda u drugom poluvremenu srušila aktuelnog šampiona i povela u finalnoj seriji ABA lige!

Ekipa Milana Tomića zabeležila drugu uzastopnu ubedljivu pobedu 91:72!

Jako energična utakmica u dvorani Aleksandar Nikolić koja je trajala duže od dva časa, završena je apsolutno zasluženim trijumfom domaćina. Za razliku od prethodnih mečeva u plej-ofu, ne može se reći da je Crvena zvezda stekla veliku prednost na bazi šuta za tri poena i pored odličnog procenta uspešnosti (12/22). Budućnost je otvorila utakmicu sa dve vezane trojke Goge Bitadze, ali nakon toga učinak van linije 6.75 bio je u domenu katastrofe (5/22), ako znamo da je ova ekipa iz Podgorice postavila rekord Evrolige po broju pogođenih trojki na jednom meču. Odlična odbrana izabranika Milana Tomića naterala je goste da svoje napade završavaju bez ideje, što ih je koštalo velikim brojem izgubljenih lopti.

Sa druge strane, jako kompaktna celina sa odlično raspoređenim poenima, gde je kao i u polufinalnoj seriji prednjačio Bili Beron, kažnjavala je maltene svaku izgubljenu loptu gostiju, uvela ih u problem sa ličnim greškama centarske linije, i sa najslabijim segmentom igre (sa linije slobodnih bacanja (21/34) povela u finalnoj seriji sa 1:0.

Tokom čitavog prvog poluvremena Budućnost je imala prednost, ne preveliku ali konstantnu, i dojam je da se u samom finišu druge četvrtine kada je serijom Čovića Crvena zvezda preokrenula rezultat, raspala igra Budućnosti. Drugo poluvreme počelo je praznim hodom podgoričana koji je domaćin u potpunosti naplatio i stekao prednost od +15 (62:47), koju ekipa Jasmina Repeše nije uspela da anulira do kraja susreta. Naprotiv, bila je na rubu debakla u “Pioniru” i poraza od preko trideset poena prednosti, međutim u poslednjim minutima spustili su gosti na “samo” -19 i sa konačnih 91:72 napustili dvoranu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi Beron (19 poena, 4 skoka, 5 asistencija), Dobrić (12 poena), Perperoglu je dodao 7, koliko i KC Rivers, Čović 8, dok je Majk Cirbes zabeležio 9 poena uz 6 uhvaćenih lopti. U suprotnom taboru Kol (18 poena, 3 skoka, 4 asistencije), Koti i Erl Klark po 8 poena, koliko i Nemanja Gordić, dok su košarkaši Crvene zvezde u potpunosti neutralisali faktor Goge Bitadze koji je postigao svega 6 poena (dve trojke).

Pobede se broje, koš razlika ne. Ali defakto će na psihološkom planu biti potrebno mnogo košarkašima Budučnosti da se oporave od ubedljivog poraza u hali “Pionir” na čiji će parket ponovo istrčati za dva dana i pokušati da naprave brejk pred utakmice u “Morači”. Crvena zvezda sjajnom igrom pred punim tribinama stekla je određenu mirnoću za nastavak finalne serije i ukoliko ostvare pobedu u nedelju od 19 časova, biće na korak od osvajanja ABA lige i plasmana u Evroligu naredne sezone.