Crvena Zvezda preslišala Zadar

U beogradskoj hali “Aleksandar  Nikolić”, u okviru 16. kola jadranske ABA lige, sastale su se ekipe Crvene Zvezde i Zadra. Izabranici Dejana Radonjića, slavili su rezultatom (30:11, 37:16, 29:13, 17:25)113:65, pred nekih 5000 gledalaca, medju kojima je bio i novo pojačanje ekipe, Dion Tompson.

Domaći su dobro počeli ovaj meč, serijom 10:2, nakon nepunih tri minuta. Zanimljivo, 6 od 10 poena za crveno-bele postigao je Luka Mitrović. Neven Plantak, trener gostujuće ekipe, nakon par lošijih odluka svojih igrača i rezultata 15:6 u korst Crvene Zvezde, zatražio je tajm aut. Do kraja prve deonice nije bilo ama baš nikakvih promena, pa je domaća ekipa imala prednost 30:11. Nakon dobrog otvaranja Zadrana, usledio je odgovor Zvezde i ubrzo su vratili “svojih” plus 20. Prava Dominacija je uspostavljena i u drugoj četvrtini baš došla do izražaja, na poluvreme su otišli sa “plus 40”. Ubacili su 67 poena, dok je Zadar ubacio tek 27. Domaća ekipa je na poluvremenu šutirala neverovatnih 62% iz igre, a imali su i 17 timskih asistencija uz samo četiri izgubljene. Zanimljivo, ekipa Zadra je samo u drugoj četvrtini imala toliko, a pritom nisu uspeli da pogode ni jednu trojku za prvih 20 minuta.

Serijom 12:2 u korsist crveno-belih krećemo u drugo poluvreme. Prilično surovo izdanje domaće ekipe, koja nije imala milosti prema oslabljenom protivniku(koji je došao u Beograd bez nekoliko igrača).Koliko su se “raspadali” gosti, dovoljno je reći da su postigli dva poena za šest minuta igre u trećoj četvrtini. Crvena Zvezda je ubacila Zadru preko 90 poena za trideset minuta košarke u Beogradu. 96:40 je glasio rezultat nakon tri četvrtine, a izabranici Dejana Radonjića su bili na korak od rekordne pobede u ABA ligi. Zadar je bio nešto efikasniji u ovoj četvrtini nego ranije. Na polovini četvrtine imali su 17 postignutih poena, ali je već nakon prve četvrtine pobednik susreta bio poznat, pa iako je bilo naznaka da će Zadrani ublažiti poraz, nisu uspeli u tome. Crvena Zvezda ostaje neporažena na čelu tabele sa svih 16 pobeda. Ovoga puta, prilično ubedljivo, 113:65, a najefikasniji je bio Nejt Volter sa 17 poena, 16 je imao kapiten, Luka Mitrović, dok je 15 poena imao Marko Simonović. Na drugoj strani, Ivan Marinković je zabeležio 20 poena, 13 je imao Barać, a 12 Krajina. Zvezda je sjajno počela novu godinu, dok Zadranima preostaje grčevita borba za opstanak.