Crvena zvezda poklekla u drugom poluvremenu u “Morači”! Budućnost izborila četvrtu utakmicu!

Ekipa Jasmina Repeše slavila 80:72 i zakazala novi megdan sa Crvenom zvezdom za dva dana na istom parketu!

Bilo je igračima Budućnosti potrebno da za svega tri dana zaborave debakl koji su doživeli u Beogradu od košarkaša Crvene zvezde i da hladne glave odgovore gostima na svom terenu. Prvo poluvreme nagoveštavalo je sličan scenario kao u prve dve utakmice, ali se na radost navijača domaćih tako nešto nije desilo.

Ni tu trećoj utakmici zaredom košarkaši Budućnosti nisu bili šuterski raspoloženi, ali za razliku od prve dve, večeras su kreirali poene u reketu i najviše zahvaljujući odličnoj odbrani slavili protiv crveno-belih. Na krilima KC Riversa koji je postigao 19 poena u prvom poluvremenu, bez promašaja u šutu iz igre, stekli su gosti pet poena prednosti pred veliki petnaestominutni odmor (45:50). Osim iskusnog Riversa, niko od igrača Crvene zvezde nije dao ozbiljniji poenterski učinak u prvom poluvremenu, ali su zahvaljujući čak sedam ubačenih trojki i dobrim izvođenjem slobodnih bacanja uspeli da iskreiraju poene u prvih dvadeset minuta. Na drugoj strani, itekako raspoloženi Noris Kol održavao je priključak svoje ekipe u prve dve četvrtine, da bi početkom treće deonice na krilima Koti Klarka podgoričani došli do preokreta, prvog vođstva koje nisu prokockali do kraja utakmice. Potpuno van igre, van utakmice, sa dosta izgubljenih lopti i isforsiranih šuteva sa distance izgledala je Crvena zvezda, koja je nakon pedeset ubačenih poena u prvom poluvremenu, u drugom postigla svega petnaest do sredine poslednje deonice.

Bez poenterskog doprinosa Berona, Davidovca, Dobrića, Majkl Odža, uz povređenog Perperoglua, nisu crveno-beli mogli do pobede u paklenoj atmosferi “Morače”. Ako na to dodamo činjenicu da je Crvena zvezda na ovom meču imala više izgubljenih lopti od asistencija, onda je jasno da nisu izgledali na ekipu koja je “samlela” aktuelnog prvaka ABA lige u prve dve utakmice u Beogradu.

Nije ni Budućnost blistala, daleko od toga, ali su limitirajući protivnika na svega dvedesetdva poena u drugom poluvremenu (koji im je sasuo po dvadesetpet u svakoj četvrtini prvog poluvremena) došli do zaslužene pobede i izborili četvrtu utakmicu na svom terenu za dva dana.

U redovima domaćih Noris Kol najbolji sa 20 poena, 7 skokova i po dve asistencije i ukradene lopte. Koti Klark kao najzaslužniji sa preokret Budućnosti upisao je 14 poena, dok je Džekson uspeo da stigne do dvocifrenog učinka za razliku od prve dve utakmice (10 poena, 4 skoka). U poraženom taboru KC Rivers 19 poena (svih 19 u prvom poluvremenu), Beron je tek u poslednjim sekundama utakmice trojkom uspeo da dođe do dvocifrenog učinka (12 poena), Čović i Cirbes su upisalli po 10, dok je Faje svoj konto na ovom meču završio sa 7 poena i 10 skokova.

Četvrta utakmica igra se u petak od 19 časova u Sportskom centru “Morača”.