Crvena zvezda okončala polusezonu bez poraza!

U hali “Pinki” ekipa Milana Tomića savladala Megu u derbiju 11.kola rezultatom 68:78!

Važila je Crvene zvezda za favorita u Sremskoj Mitrovici i opravdala je tu ulogu na parketu, ali utisak je da su košarkaši Mege sa prevelikim respektom ušli u taj meč. Još početkom druge četvrtine gosti su došli do dvocifrene prednosti, koju nisu ispuštali tokom čitavog meča sve do poslednjih pet minuta igre kada su izabranici Dejana Milojevića prišli na -6 (68:74). Odlično je šutirala Crvena zvezda iz igre u prvoj četvrtini, u drugoj je taj procenat pao, ali nisu kažnjeni jako lošim napadom domaćina sa svega tri koša iz igre.

Segment igre koji je možda bio odlučujući jesu skokovi, gde je Crvena zvezda uhvatila čak 43 lopte pod košem. Utakmica sa dosta kontakta, ličnim greškama i kombinovano izvedenih 55 slobodnih bacanja. Dobru rolu pružio je Stratos Perperoglu sa dve trojke i jednim polaganjem u trećem periodu u kom je Crvene zvezda imala i maksimalnih +20 (42:62). Sa druge strane, Goga Bitadze je pružio maestralni partiju u prvom poluvremenu, kao što je to učinio u Podgorici protiv Budućnosti. Dojam je da su njegovi poeni nedostajali Megi u poslednjoj četvrtini, kada su uspeli da se psihološki podignu i vrate u rezultatski egal. Greške i loša kreacija u napadu, koštali su domaće eventualnog prekoreta. Poput utakmice protiv Budućnosti, i u ovom meču se demonstriralo neiskustvo ekipe u trenucima kada može da se prelomi meč.

Mega je ovim porazom ostala na deobi trećeg mesta sa Cedevitom uz učinak od 7 pobeda i 4 poraza, dok je iza njih Partizan sa pobedom manje. Sa druge strane, crveno-beli su pokazali da su trenutno najjača ekipa u ABA ligi i sa svih 10 pobeda se učvrstili na liderskoj poziciji.

Najefikasniji na meču Goga Bitadze (23 poena, 6 skokova), Ratkovica (11 poena, 5 asistencija), Mišković 10 poena. U gostujućoj ekipi Perperoglu (17 poena, 5 skokova, 4 asistecnije), Beron (14 poena, 4 skoka, 4 asistencije) i Džo Reglend sa 13 poena.