Crvena zvezda i Mega Bemaks u finalu juniorske ABA lige

Juniori Zvezde i Mege izborili su plasman u finale regionalnog takmičenje.

U prvoj utakmici odigranoj danas u Laktašima, juniori Crvene zvezde su uspeli u neizvesnoj završnici da savladaju vršnjake iz Budućnosti rezultatom 63:57. Iako su na papiru bili autsajderi, Podgoričani su uspeli da zadaju mnogo problema svom rivalu, pa i da uđu u četvrtu četvrtinu pri nerešnom rezultatu(48:48). U poslednjoj deonici je ipak do izražaja došao veći kvalitet Zvezde, a prelomni trenutak se desio 90 sekundi pre kraja meča. Nemanja Popović je pogodio uz faul Radule Raspopovića, a nakon realizovanog penala, na semaforu je pisalo 57:53. Na drugoj strani je Andrija Slavković promašio oba slobodna bacanja, pa je pobeda “Crveno-belih” bila izvesna.

Ubedljivo najbolji igrač utakmice je bio Bojan Tomašević koji je ubacio 22 poena, a istakao se i Zoran Paunović sa 17. Iako je upisao samo 7 poena, Nemanja Popović je ostavio odličan utisak, pre svega u odbrani i na taj način skrenuo pažnju na sebe. Andrija Slavković je u redovima Budućnosti bio najefikasniji sa 17 poena, a Petar Raičković je dodao 14.

U derbiju dana, prvi favoriti turnira juniori Mega Bemaksa su pobedili Igokeu 73:70 posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini. Izabranici Vlade Vukoičića su preko Goge Bitadzea poveli sa 5:0 na samom početku meča, a onda nisu uspeli da poentiraju u narednih pet minuta, što su juniori Igokee iskoristili da preokrenu rezultat. Domaćin ovog turnira je u drugom periodu nastavio da povećava prednost, pa je razlika u jednom trenutku bila maksimalnih +16(33:17). Ipak, Mega je uspela do poluvremena da zaostatak spusti na “samo” 10 poena(33:23) i tako sebi pruži nadu u nastavku.

Ništa u trećoj četvrtini nije slutilo da će doći do preokreta. Sastav Žarka Milakovića je kontrolisao rezultat, pa čak i na pauzu pred četvrtu četvrtinu otišao sa većom prednošću(52:41) nego što je bila na poluvremenu. Jedan od ključnih igrača za Megu je u tom periodu bio Mihailo Jovičić. Talentovani košarkaš je u odbrani pravio dosta problema bekovima Igokee, a nakon njegove asistencije je jako bitnu trojku pogodio Pavle Kuzmanović za smanjenje zaostatka na 58:53. “Igosi” su i nakon tajm-auta nastavili da posrću, a Mega je novom serijom od 11:0 potpuno preokrenula stanje na semaforu i u finiš utakmice ušla sa komfornom prednošću koju nije ispustila.

Goga Bitadze je sa 17 poena predvodio strelce Mege, ali mnogo bitniji faktor u završnici su bili Mihailo Jovičić koji je susret završio sa 14 poena, kao i Luka Cerovina koji je na kraju imao učinak od 13 poena. Dvocifren je još bio Andrija Marjanović sa 11 poena, ali uz katastrofalan šut iz igre(3/14). Najefikasniji u redovima Igokee je bio Nemanja Živković sa 17 poena, a po jedan manje su imali Dalibor Ilić i Aljoša Janković.

U nedelju će u finalu od 17h igrati Crvena zvezda i Mega Bemaks, dok će od 14:30h, u susretu za treće mesto, snage odmeriti Igokea i Budućnost.