Crno-beli pobedom završili polusezonu i napravili bitan korak za ulazak u plej-of!

Košarkaši Partizana u hali “Pionir” savladali FMP sa 83:77!

Jako dobru partiju pružili su gosti iz Železnika, uzimajući u obzir neigranje Dragana Apića i samim tim bez potencijalnih 20 poena koje je centar FMP-a uzimao u proseku po meču. Morali su izabranici Vlada Jovanovića da traže alternativu za te poene u ovoj utakmici i u dobroj meri su uspeli, ali ne i dovoljno da naprave iznenađenje kao što su to lane učinili u Laktašima. Mnogo bolje “Panteri” igraju u Železniku nego na strani gde su zabeležili samo jedan trijumf, a sinoć su bili blizu novog. Naime, jako loš šut spolja crno-belih pre svega Marinkovića i Markus Pejdža stvarao je priliku FMP-u. Bolje su otvorili utakmicu gosti na krilima šuta za tri poena i Stefana Pota, i došli do maksimalnih +9 (11:20). Partizan je u nastavku prvog perioda uspeo da odbrani koš i preko Gagića dodje do rezultata 17:22 kojim je okončana prva četvrtina. U drugoj četvrtini FMP nije dozvolio da crno-beli u nekim naletima preokrenu meč, sve do samog kraja prvog poluvremena kada trojkama Vanje Marinkovića, Markusa Pejdža, te 2+1 Džok Lendejla, Partizan dolazi do preokreta i na pauzu ide rezultatom 43:42.
U preostalih 20 minuta igre crno-beli su imali rezultatsku prednost, ali nisu uspevali da prelome rezultat, pa su gosti iz Železnika sve do poslednjeg minuta bili u utakmici. Ponovo se desio isti scenario kao u meču Partizana sa Asvelom u Francuskoj. Imali su izabranici Andree Trinkijerija +11 (79:68), ali su ponovo svojim greškama (poput tehničke Vanje Marinkovića zbog šutanja lopte) vratili utakmicu na dva poseda lopte (81:77). Na kraju su košarkaši Partizana slavili sa konačnih 83:77 i došli do ne tako lake, ali jako važne pobede.

Partizan je poentirao uglavnom preko centarske linije, Gagića i Lendejla koji je još jednom pružio odličnu partiju i došao do dabl-dabl učinka (16 poena, 10 skokova). Gagić je postigao isto toliko poena uz 5 skokova, dok je Rade Zagorac prvi put nakon preloma nosa bez maske, postigao 10 poena i upisao po 4 skoka i asistencije. U gostujućoj ekipi Stefan Pot (10 poena, 6 asistencija), Rebec (17 poena), Đorđević 13, Jeremić 10 poena.

Nakon 11 odigranih kola, Partizan ima samo jednu pobedu više od broja poraza, međutim sticajem okolnosti trećeplasirana ekipa ABA lige beži crno-belima samo jednu pobedu i može se reći da su na dobrom putu za ulazak u plej-of. Sa druge strane, FMP je projektovao ekipu za opstanak u ABA ligi, ali su najviše pobedama kod kuće polusezonu završili na trenutno 5.mestu na tabeli što je u ovosezonskoj konkurenciji itekako dobar rezultat.