Ciboni triler, Metalcu aplauzi

U Zagrebu je odigrana najuzbudljivija utakmica 10. Kola ABA lige u kojoj je domaćin Cibona savladala goste iz Valjeva rezultatom 93-91 posle dva produžetka.

Jerel Blassingame (Photo: Cibona/Marko Prpić & Sanjin Strukić/Pixsell) abaliga.com

Jerel Blassingame (Photo: Cibona/Marko Prpić & Sanjin Strukić/Pixsell)
abaliga.com

Prvu deonicu Cibona je lako rešila u svoju korist 25-17. U drugoj je Metalac odgovorio punom snagom i dobio je 9-17. Na poluvreme se otišlo sa rezulatatom 34-34. Izjednačena igra nastavljena je i u drugom poluvremenu kada su se ekipe smenjivale u vođstvu.
Majstorović je propustio priliku da utakmicu reši u regularnom delu i donese veliku pobedu Metalcu. To je uspeo, ali na strani domaćina iz Zagreba, Damir Markota trojkom u poslednjem minutu. Cibona je imala dosta raspoloženih igrača, čak četiri dvocifrena, a najbolji je bio junak trijumfa Markota sa 21 p i 6 sk. Blesingejm je imao 12p i 10 as., ali uz 8 izgubljenih lopti i očajan šut iz igre.
U Metalcu su blistali Jevtović sa 18p i 10 sk, Malešević sa 19 p i 5 sk, kao i tragičar Majstorović sa 15 p i 8 sk.
Metalac je nakon ovog poraza na skoru 4-6 kao i Cibona. Ekipa trenera Djokića u narednom kolu dočekuje Crvenu Zvezdu Telekom, dok će Zagrepčani gostovati u Aleksandrovcu.