Cibona lako protiv Olimpije

U utakmici 6 kola ABA lige, Cibona je lako pobjedila ekipu Union Olimpije u Stožicama rezultatom 72:89 (20:25, 21:23. 14:20, 17:21)

24sata.hr Sanjin Strukić/PIXSELL

24sata.hr
Sanjin Strukić/PIXSELL

Olimpija je bila dostojan protivnik samo u prvom dijelu susreta koji su završili sa 7 poena deficita na kraju prvog poluvremena. Početkom treće četvrtine raspucao se Marin Rozić  i sa tri vezane trojke pomogao Ciboni da se značajnije odlijepi i stekne prednost od 15 poena koje je ekipa Cibone do kraja rutinski održavala. Cibonu su do pobjede predvodili Željko Šakić sa 20 poena 7 skokova i 7 asistencija i Ante Žižić da dabl-dabl učinkom od 18 poena i 10 skokova. Jedina svijetla tačka u sastavu Olimpije je bio Blaž Mešiček sa 19 poena i donekle Stevan Milošević koji je većinu od svojih 12 poena postigao kada je pobjednik već bio rješen.Lijep gest su napravili navijači Cibone koji su u Stožicama istakli transparent povodom rođendana legende kluba Dražena Petrovića. Ekipa Olimpije ostala je na samo jednoj pobjedi u prvih 6 kola i borba za opstanak može postati realnost za ekipu iz Ljubljane.