Cibona bolja od Igokee

U 11.kolu regionalne lige večeras su se u Laktašima sastali domaća Igokea i zagrebačka Cibona. U jednoj vrlo sporoj utakmici bolje su se snašli iskusniji gosti iz Zagreba i ostvarili vrlo vrednu pobedu rezultatom 61 : 71 ( 30 : 32 ). Ciboni je ovo bila prva utakmica nakon odlaska amerikanca Džerela Blesingejma dok je Igokeu tek drugi put ove sezone s klupe vodio novi trener Željko Lukajić.
Od samog starta meča se videlo da je odlaskom Blesingejma Cibona promenila način igre u napadu. Nije bilo prepoznatljivog centralnog pik en rola već se lopta više spuštala na niski post. Odličnu partiju u prvom poluvremenu pružio je mladi plej Cibone Dominik Mavra koji je u vrlo kratkom periodu vezao 10 poena, od čega 2 trojke. Na poluvreme se odlazi vođstvom Cibone 30 : 32.
Do sredine treće četvrtine se igralo koš za koš sa stalnim promenama vođstva, nakon čega se Cibona najprije odvaja na 7 poena prednosti a nakon toga i na 12 poena viška. U tim momentima stvari u svoje ruke je preuzeo Markota i sa nekoliko dalekometnih šuteva i skokovima u napadu otvorio Ciboni put ka pobedi. U poslednjoj četvrtini Cibona je rutinskom igrom čuvala stečenu prednost i mirno privela utakmicu kraju. Kod zagrepčana najefikasniji su bili Mavra sa 17 i Markota sa 16 poena ( 8 skokova ) dok je kod domaćina 15 poena ubacio Bunić, većinu u prvom poluvremenu. Cibona se ovom pobedom učvrstila na sredini tabele sa skorom 5-6 dok je Igokea u opasnoj zoni sa samo 3 pobede i 8 poraza. Osim malog broja pobeda Igokeu više treba da brine sama igra momčadi koja ne nudi optimizam pred sledeće mečeve.