Cedevita završila posao u Železniku

FMP je dočekao Cedevitu u okviru 12. kola ABA lige. Kao što se i očekivalo gosti iz Zagreba su bez većih problema slavili i povećali niz na četiri uzastopne pobjede u ABA ligi.

FMP je već u prvoj četvrtini pokazao da će teško parirati gostujućoj Cedeviti. Gosti su postigli samo 18 poena, ali odigrali su dobro u odbrani i FMP je postigao tek 13. Medjutim šanse za iznenadjenje u ovom meču su postale velike kada je domaćin odigrao dobro drugu četvrtinu, postigli su 19 naspram Cedevitinih 15 poena. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 32-33.

Drugo poluvrijeme Cedevita je odigrala dosta dobro i takvu igru FMP jednostavno nije mogao dovoljno da prati. Treća četvrtina završena je 12-16, a četvrta 27-31. Time je postavljen završni rezultat 71-80. Pobjeda kojom Cedevita dolazi na poena zaostatka iza prvoplasirane Budućnosti, a poraz kojim FMP dize crni niz na tri uzastopna poraza u ABA ligi.

FMP – Cedevita Zagreb 71-80 (13-18, 19-15, 12-16, 27-31)

FMP: Lazarević (13), Čović (12), Uskoković (0), Jeremić (14), Apić (6), Pot (6), Nenadić (0), Radanov (2), Bursać (2), Šešlija (0), Simanić (7), Ojo (9)

Cedevita: Ukić (7), Krušlin (3), Džonson (3), Katić (0), Nikols (18), Žganec (0), Musa (12), Čeri (8), Markota (0), Ramljak (8), Stipanović (9), Marfi (12)