Cedevita ubjedljivo porazila MZT

Cedevita je večeras na domaćem parketu lagano savladao makedonski MZT rezultatom 89:64 (22:10, 25:17, 24:19, 18:18) u posljednjem kolu regularnog dijela ABA lige.

Domaćini su tokom cijele utakmice bili u prednosti i sigurno slavili pobjedu. Imala je Cedevita više raspoloženih igrača, u prvom poluvremenu su pogodili skoro sve pokušaje za dva poena, drugo poluvrijeme su održavali prednost iz prvog poluvremena. MZT je igrao samo na krilima Drenovca i Ljubičića koji su večeras odlično šutirali za tri poena.

Cedevita je već u uvodnim minutama utakmice napravila prednost, dopustivši gostima samo 10 poena u prvoj četvrtini. U drugoj četvrtini gledamo istu priču, Cedevita povećava prednost, prvenstveno šutevima sa poludistance, na poluvremenu su imali izvanredan procenat šuta za dva poena (17 od 21), dok gosti su do poluvremena postigli pet trojki.

Početkom drugog poluvremena Cedevita serijom poena iz tranzicije i trojkama se odvaja na maksimalnih 30 poena razlike. Međutim, gosti imaju raspoloženog Đorđa Drenovca koji je u prve tri četvrtine postigao pet od šest trojki, te MZT uspijeva smanjiti prednost Cedevita na 25 poena. U posljednjih deset minuta utakmice, Cedevitin Amerikanac Henry Walker se razigrao te pogađao iz reketa ali je pogodio i dvije trojke. MZT je uspio da uspostavi unutrašnju igru, te da konačno pogađaju iz igre dva na dva, ali je to bilo nedovoljno da se smanji razlika. Na kraju je Cedevita slavila visoku, zasluženu pobjedu 89:64.

Najistaknutiji u pobjedničkom sastavu bili su Miro Bilan i Henry Walker sa po 16 postignutih poena, Bilan je dodao i četiri skoka, dok je Walker upisao pet. Jacob Pullen je dodao 12 poena i četiri asistencije.

Bh. reprezentativac Nemanja Gordić je za nešto manje od 16 minuta provedenih na terenu postigao osam poena (šut za 2: 4/5, šut za tri: 0/1), dodavši i četiri asistencije te dvije ukradene lopte.

Kadetski reprezentativac BiH Džanan Musa za nešto više 17 minuta na terenu je postigao šest poena (šut za 2: 3/4) te je upisao i jednu ukradenu loptu.

U gostujućem sastavu jedina dvojica  raspoloženih igrača bili s Đorđe Drenovac i Marko Ljubičić. Drenovac je postigao 21 poena (šut za 2: 3/9 šut za 3: 5/6), dodavši tri skoka i jednu blokadu. Ljubičić je postigao 15 popena (šut za 3: 3/5).