Cedevita slavila u derbiju kola protiv Partizana!

U derbiju 9 kola ABA lige, Cedevita je u uzbudljivom meču, koji su nažalost obilježile kontroverzne odluke sudija na obje strane,  nanijela treći vezani poraz Partizanu i izjednačila se sa njima po skoru nakon lošeg starta sezone.Rezultat je na kraju bio 97:87 (23:22, 28:27, 15:24, 21:24).

Partizan je bolje otvorio utakmicu zahvaljujući raspoloženom Ratkovici koji je nalazio dobra rješenja u napadu nakon kojih su domaći igrači lako poentirali.Cedevita je uspjela da se konsoliduje i prestigne prednost Partizana usled loše odbrane od tranzicije domaćih.Nakon “rezultatske klackalice” u zadnjih par minuta, Partizan je ipak zadržao minimalnu prednost na kraju prvog perioda.Kapiten Partizana Novica Veličković nastavio je odličnu rolu iz prve četvrtine i serijom 6-0 povukao svoj tim usput praktični izbacivši iz igre Mirzu Begića koji je zbog protesta dobio i tehničku grešku.Nervoza zbog nekoliko vezanih faulova Cedevite prenijela se i na klupu gostiju usled čega je i trener Cedevite Veljko Mršić isključen zbog žestokih protesta i ulaska na teren.Partizan je nakon toga uspio da stvori prednost od 16 poena usled čega je Mršičev zamjenik Poceko bio prinuđen da zove tajmaut.Kombinovana odbrana Cedevite napravila je probleme domaćoj ekipi pa se ekipa Cedevite trgnula i smanjila prednost Partizana na jednocifren broj.Italijanski stručnjak sa klupe je nastavio da hrabri svoje igrače dok se losa serija crno-bijelih produžila.U nastavku se razigrao i Pierre Jackson, a nakon trojke Babića Cedevita je kompletirala povratak 40 sekundi do odlaska na odmor.Do kraja je Will Hatcher iznudio 2 bacanja kojima je odveo Partizan na odmor sa vođstvom od 2 razlike nakon velikog broja dosuđenih faulova, naročito u drugoj četvrtini.

Početak druge četvrtine protekao u šutevima za 3 poena obje ekipe i konfuznoj igri u tranziciji gdje se Cedevita bolje snašla i nakon loše odbrane tranzicije domaćih, napravila seriju od 9 poena preuzimajući vođstvo.Crno-bijeli su lošom selekcijom šuteva u napadu usled kombinovane odbrane gostiju i brzim faulovima uveli sebe u loš napadački ritam pa je na 2 minuta do kraja trećeg perioda Cedevita otišla na najveću prednost noćas od 7 poena.Cedevita je ušla u poslednji period sa prednošču od 8 poena, da bi ona nakon trojke Ra’Shada Jamesa dostigla 11 poena nakon koje je reagovao Džikic timeoutom.Cedevita je ušla u seriju izgubljenih lopti ali ni Partizan nije uspio to da kapitalizuje nakon što nijesu uspjeli da poentiraju u 3 posjeda zaredom.Napokon je Partizan uspio da iskoristi lošu seriju gostiju preko Ratkovice tako da se u zadnja 4 minuta ušlo sa samo 4 poena prednosti za Cedevitu.I noćas sjajni Pierre Jackson je sa 5 vezanih poena i nekoliko situacija gdje je napravio višak za svoje saigrače, ponovo poveo svoju ekipu do 8 poena prednosti na manje od minut do kraja koja će se ispostaviti nedostižnom za domaće.

U ekipi Cedevite jos jednom je najbolji bio Pierre Jackson sa 32 poena i 9 asistencija a pratio ga je Miro Bilan sa 19 poena i 9 skokova.Kod crno-bijelih istakao se kapiten Novica Veličković sa 20 poena i 6 skokova od čega 16 poena u prvom dijelu dok je Will Hatcher dodao 19 poena i 6 asistencija.U sledećem kolu, Partizan ide u goste Zadru, dok Cedevitu očekuje gradski derbi sa Cibonom.