Cedevita sigurna protiv FMPa

Izabranici Jure Zdovca su sporo ušli u utakmicu, ali već od sredine druge četvrtine su stavili do znanja FMPu da su trenutno bolja ekipa.

Gosti iz predrgrađa Beograda su bolje i ozbiljnije otvorili utakmicu. Filip Čović je pogodio dve trojke, a Aleksa Radanov imao dva monstruozna zakucavanja za visokih +13 nakon 7 minuta košarke(7:20). Jure Zdovc je na to odgovorio uvođenjem Karla Žganeca za kojeg FMP nije imao rešenje ispod koša. Centar Cedevite je zaključao reket, uhvatio čak 4 ofanzivna skoka u tom periodu i bio jedan od glavnih igrača u preokretu domaće ekipe. Džanan Musa je na sebe preuzeo odgovornost u napadu i došao relativno brzo do dvocifrenog poenterskog učinka. Nakon prvog poluvremena, rezultat je bio 39:37.

Šampion Hrvatske je od početka treće četvrtine zaigrao mnogo angažovanije u odbrani, a u napadu su Amerikanci domaćih stvarali poene, pre svih Demetris Nikols. Nakon poena Filipa Tončinića u poslednjoj minuti treće četvrtine, domaći tim je došao do dvocifrene prednosti po prvi put na susretu(59:49), a povratka za FMP više nije bilo. Konačan rezultat je bio 74:67.

CEDEVITA – FMP 74:67 (17:24, 22:13, 22:12, 13:18)

Cedevita: Krušlin 8, Perković 0, Katić 0, Bajo 0, Nikols 15, Žganec 5, Musa 21, Čeri 8, Stipanović 8, Tončinić 2, Marfi 7

FMP: Roven 2, Čović 20, Uskoković 0, Jeremić 0, Pot 5, Nenadić 12, Radanov 4, Bursać 8, Radovanović 0, Đumić 0, Šešlija 8, Odžo 8