Cedevita savladala Mornar u NBA utakmici!

U “Topolici” Mornar – Cedevita 102:103!

Prva od tri utakmice koje su danas na programu ABA lige donela je veliku neizvesnost u završnici, 205 poena, i dva boda za goste iz Zagreba!
Iako je Cedevita važila za apsolutnog favorita, Mornar je jako dobro izgledao, kako u prvoj tako i drugoj četvrtini. Prva četvrtina donela je brzu igru sa obe strane, raznolikost u selekciji šuta i efikasnost (27:25). Odlično su šutirali barani za tri poena tokom čitavog meča, a u prvom poluvremenu uglavnom preko Antabia Volera, koji je još jednom pružio odličnu partiju u dresu Mornara. Sa druge strane, Cedevita je češće poentirala pod obručem, i bila van šuterskom ritma izuzev Džastina Kobsa. U toku druge četvrtine Karlo Žganec je doživeo težu povredu i morao je van terena, na koji se više nije vraćao u toku meča. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 53:44. Treću četvrtinu (33:34) obeležio je Džejkob Pulen. Do tada apsolutno neprimećeni Pulen (2 poena, šut iz igre 1/6) “eksplodirao” je u trećem periodu u kom je postigao 22 poena! Domaći su dobro funkcionisali u napadu, pa i u odbrani, u jednom trenutku imali i maksimalnih +16 (81:65) ali nije bilo rešenja za Pulena koji je svojim poenima vratio Cedevitu u život i podnošljivih minus osam pred početak poslednje deonice (86:78). Prvi put od početka druge četvrtine, gosti su poveli na meču sredinom poslednjeg perioda (90:91) i od tog trenutka do poslednje sekunde se igrala egal utkmica. 20 sekundi pre kraja Voler pogađa dalekometnu trojku za 99:97, ali svega nekoliko sekundi kasnije istom merom uzvraća sjajni Džejkob Pulen. Ušlo se u penal završnicu, imao je Mornar napad za pobedu, ali loša organizacija napada posle tajmauta donela je loš šut Sanea, penale za Cedevitu kojoj je Kobs doneo pobedu sa linije slobodnih bacanja.

Previše poena donelo je i više igrača sa dvocifrenim učinkom. U ekipi Mornara Mićović (22 poena, 7 skokova), Voler (28 poena), Vranješ (16 poena, 6 skokova, 5 asistencija), Rebić (13 poena). Kod zagrapčana Pulen (30 poena) Kobs (14 poena, 6 skokova, 5 asistencija), Stipanović (18 poena, 4 skoka i isto tolik asistencija), dok je Eldžin Kuk obacio 17.