Cedevita rutinski protiv Mornara

U utakmici 8 kola ABA lige, u Domu Sportova u Zagrebu, ekipa Cedevite savladala je ubjedljivo ekipu Mornara rezultatom 99:73 (19:25, 26:20, 30:8, 24:20).

Mornar je odlično otvorio utakmicu i sa 3 trojke Wallera poveo 11-4 na početku što je natjeralo trenera Mršića da pozove tajmaut sredinom prve četvrtine.Cedevita je dobro reagovala nakon pauze i serijom poena iz kontri smanjila prednost gostiju na samo 2 poena.Mornar je uspio da se trgne i do kraja četvrtine napravio 6 poena prednosti.Zaigrala je Cedevita agresivnije u nastavku i uspjela da stigne prednost Mornara, a kasnije i trojkom povratnika Tomasa pređe u vođstvo.Odgovorio je Mornar i u rezultatskoj klackalici na odmor se otišlo sa nerješenim rezultatom 45:45.

Na početku trećeg perioda Cedevita ulazi mnogo agresivnije u oba smjera i pravi seriju 7-0.Nastupio je period konfuzne igre Mornara što je domaća ekipa znala da iskoristi i odvoji se na dvocifrenu prednost sredinom treće četvrtine.Barani nijesu uspjeli da nađu rješenje na odbranu Cedevite pa je domaća ekipa uvećala prednost na 20 poena pred kraj treće četvrtine, dok je Mornar uspio da postigne samo 8 poena u trećem periodu.Do kraja su domaći uspješno održavali stečenu prednost i rutinski priveli utakmicu kraju.Pokušao je Lamont Jones da pokrene svoju ekipu ali je Cedevita znala da odgovori i do kraja čak i uvećala prednost.

Najefikasniji u ekipi Cedevite bio je Pierre Jackson sa 19 poena i 7 asistencija a pratio ga je Bilan sa dabl-dabl učinkom od 15 poena i 11 skokova.Kod gostiju istakao se bekovski par Jones-Waller od kojih je Jones postigao 20 poena a Waller je završio sa 19 koševa.U sledećem kolu Cedevita igra derbi u gostima protiv Partizana dok Mornar dočekuje ekipu Zadra.