Budućnost zadržala prvo mjesto

Na gostovanju Olimpiji, Budućnost je nastavila pobjednički niz i upisala petu pobjedu ove sezone savladavši ekipu iz Ljubljane rezultatom 79-88.

ABA liga

Utakmica je protekla u velikoj borbi, naročito u prvom poluvremenu koje je obilježio rezultatski egal gdje je povremeno Budućnost imala manju prednost koju je održavala do odlaska na odmor.U trečoj četvrtini, gosti su serijom trojki Ivanovića i Šehovića uspjeli da se odvoje na dvocifrenu razliku koja se na na kraju pokazala dovoljnom za pobjedu. Do kraja je Olimpija uspjela samo da ublaži poraz preko tandema Oliver-Morgan.Budućnost je do pobjede predvodio Zoran Nikolić sa 16 poena (6-6 iz igre) i 7 skokova.

Olimpija-Budućnost 79:88

Olimpija: Kastrati 2, Barbarić, Radulović 4, Oliver 19, Špan 14, Bubnić 4, Badžim 7, Morgan 13, Lorbek 11, Jurček, Hrovat 5

Budućnost: Ivanović 9, Su.Šehović 11, Se.Šehović 2, Starovlah, Gordić 13, Bojić, Ilić 10, Nikolić 16, Gibson 8, Popović 4, Landry 6, Nikolić 9