Budućnost sigurna na debiju Zurosa u Morači

Na debiju Ilijasa Zurosa, Budućnost je slavila protiv Olimpije u Morači rezultatom 84:74 (19:11, 26:21, 22:22, 17:20).

Obje ekipe, iako oslabljene neigranjem prvih centara (Jamesa i Jankovica),ušli su drugačije u meč.Domaći su  dobrom odbranom napravili veliku prednost na početku utakmice ali su gosti serijom grešaka Budućnosti uspjeli da se vrate u egal.Budućnost je odgovorila mnogo boljom igrom u drugoj polovini druge četvrtine gdje je stekla ponovo dvocifrenu prednost.Na odmor je Budućnost otišla sa 13 poena prednosti.

Uspjela je Olimpija u trećoj četvrtini smanji tu prednost zahvaljujući raspoloženom Jeffersonu i Mulaliću koji je sa 2 trojke smanjio prednost domaćih na -7, ali je kraj treće četvrtine pripao Budućnosti koja je uspjela da se vrati na dvocifrenu prednost.Nastavio je Mulalić dobru rolu iz treće četvrtine ali je Williams jos jednom pogodio trojku i sa 2 asistencije (Subotiću i Popoviću) pomogao da se Budućnost odlijepi na 14 razlike 3 minuta prije kraja.Ta prednost se pokazala kao nedostizna, i gosti su do kraja uspjeli samo da je smanje.

Najefikasniji u ekipi domaćih bili su Savović i Popović sa po 16 poena, dok su se kod gostiju istakli Jefferson sa 21 poenom i Mulalić sa 12 koševa.