Budućnost rutinski savladala Igokeu

Prvi put od dolaska Iliasa Zurosa na klupu Podgoričana, Budućnost je relativno lako savladala svog rivala. Rezultat je bio 75:60.

Gosti nisu mogli računati na povređenog Draška Albijanića, Brendon Fortenberi je napustio klub iz Aleksandrovca tokom sedmice pa je Dragan Bajić doputovao sa 10 košarkaša u Podgoricu. U takvim okolnostima, veliku minutažuu je dobio mladi Darko Talić koji je večeras odigrao preko 20 minuta, a za čitavu sezonu do sada je na parketu proveo 17 minuta.

Može se reći da je utakmica rešena već nakon 5 minuta košarke, na semaforu je pisalo 10:0, gosti su napad završavali uglavnom promašajima Robinsona i izgubljenim loptama Talića pa se domaćin već na početku odlepio i stvorio dvocifrenu prednost koju je uspešno kontrolisao skoro čitavim tokom susreta. Prvo poluvreme je okončano rezultatom 45:29 a prednost bi bila i ubedljivija da Vuk Radivojević nije pogodio dve uzastopne trojke.

U nastavku ista slika na terenu, igralo se uglavnom “koš za koš”, Budućnost niti u jednom trenutku u drugom poluvremenu nije otišla na +20 ali isto tako ni Igokea nije spustila razliku na jednocifrenu prednost. Konačan rezultat je bio 75:60.

Markus Vilijams je sa 17 poena bio najefikasniji u pobedničkom sastavu, Suad Šehović je dodao 14 a dvocifreni su još bili Boris Savović i Oven Klasen sa po 12 poena kao Džej-Ar Rejnolds sa 10. Jedini raspoložen kod Igokee je bio Strahinja Mićović sa 15 poena dok je Robert Rikić upisao 11.

Ovom pobedom, Budućnost je zadržala treću poziciju i nakon ovog kola s obzirom da imaju bolji međusobni skor od Cedevite, u narednoj rundi takmičenja, izabranici Iliasa Zurosa gostuju u Baru kod Mornara. Igokea je ovim porazom i definitivno ostala bez realnih šansi za plasman u plej-of ali oni su svoj primarni cilj već sada u velikoj meri ispunili a to je opstanak u ABA ligi. U Laktašima u sledećem kolu gostuje lider ABA lige, Crvena Zvezda.