Budućnost rutinski sa Zadrom!

Ubedljiva pobeda evroligaša u Hrvatskoj 69:89!

Gosti iz Podgorice su bez većih problema izašli kao pobednici u pretposlednjem meču 9.kola ABA lige. Gostovanje u Zadru znalo je bezmalo puta da za najjače ekipe ovog takmičenja bude neprijatno, ovoga puta to se nije desilo. Još u prvoj četvrtini Budućnost je dobrom kreacijom u napadu i agresivnom odbranom uspela da stvori pristojnu prednost (16:25) i da u nastavku natera protvnika da juri rezultat. Ni približno slično nisu zadrani izgledali na parketu kao što je to bio slučaj u prethodnom kolu protiv Cibone u Zagrebu.
Pre svega zbog jako lošeg napadčkog ritma (do poslednje četvrtine postigli 47 poena) ali i šuta za dva poena (17/37). Budućnost je ponovo poslužio šut za tri poena što je njihovo najjače oružje ove sezone, te su zatrpali koš Zadra sa 16 trojki iz 25 pokušaja.

Najefikasniji u redovima Zadra bili su Megeriti (18 poena, 5 skokova), Brzoja (12 poena, 4 asistencije) dok je Litl upisao 11 poena. U pobedničkoj ekipi ponovo raspoloženi E.Klark 15 poena, Džekson 16 poena (šut za tri poena 4/6), Gordić 13, Danilo Nikolić 12, a Suad Šehović je poput Edvin Džeksona poentirao isključivo iz šuta van linije 6.75 (12 poena).

Budućnost se ovom pobedom našla na deobi drugog mesta sa Megom, dok je Zadar na učinku od 3 pobede i 6 poraza, te zauzima 7.mesto tabele ABA lige.