Budućnost rutinski protiv “fenjeraša”

Budućnost je rutinski ostvarila trijumf u Skoplju, na terenu koji je prethodnih par godina bio neosvojiva tvrđava za Podgoričane.Gosti su slavili rezultatom 71:93

ABA liga

Budućnost je bolje otvorila utakmicu i postepeno uvećavala prednost koja je u jednom trenutku bila i dvocifrena a najslužniji za to je bio tandem Ivanović-Z.Nikolić.U drugom periodu je viđena nešto ujednačenija košarka gdje je Budućnost propustila dosta šansi da već tada rješi pitanje pobjednika ali su Spasojević i Mavra održavali MZT i dalje u utakmici.

U drugom poluvremenu, preko Trajkovskog i Lalića MZT je prijetio i došao do jednocifrenog deficita, ali je Budućnost nastavila da dominira u skoku, pogotovo u ofanzivnom, i zahvaljujući tome uspjela da sačuva prednost.Utakmica je rješena u poslednoj četvrtini koju je Budućnost otvorila serijom 17-0 i rutinski privela utakmicu kraju.

MZT-Budućnost 71:93

MZT: Pavićević 6, Stajić, Majstorović 8, Lalić 13, Penov, Simonovski 4, Trajkovski 13, Spasojević 8, Stojanovski 5, Maslinko, Mavra 14

Budućnost: Ivanović 14, Su.Šehović 2, Barović 8, Se.Šehović 9, Starovlah 3, Gordić 8, Bojić 3, Z.Nikolić 10, Gibson 12, Popović 13, Landry8, D.Nikolić 3