Budućnost pobedila FMP i osigurala prednost domaćeg terena u polufinalu ABA lige

Budućnost je pred svojim navijačima pobedila FMP rezultatom 87:64 i na taj način osigurala prednost domaćeg terena u polufinalu ABA lige.

Pobedom Budućnosti u Podgorici protiv FMPa, završen je regularni deo ovosezonske ABA lige. Izabranici Aleksandra Džikića će imati prednost domaćeg terena u polufinalnoj seriji protiv Cedevite.

Gosti iz Železnika su ušli sa dosta energije u ovaj susret, za razliku od svojih protivnika koji su bili dosta usporeni u uvodnih 15 minuta, pa je FMP to iskoristio da stigne do visokih +9(18:27) početkom druge četvrtine. Budućnost je serijom 10:0 sredinom tog perioda uspela da preokrene rezultat i na “veliki odmor” na kraju da ode sa dva poena prednosti(40:38).

U nastavku je na parketu postojao samo jedan tim. Aleksandar Džikić je znao da motiviše svoje igrače na poluvremenu, tako da šampion Crne Gore nije ugrozio drugu poziciju na tabeli. Veoma brzo je u trećem periodu Budućnost stigla do dvocifrene prednosti koja je rasla sve do maksimalnih +24(81:57) u četvrtoj četvrtini. Na kraju, konačan rezultat je bio 87:64.

BUDUĆNOST – FMP 87:64 (18:22, 22:16, 26:14, 21:12)

Budućnost: Ivanović 19, Su.Šehović 7, Doelman 8, Kočić 0, Se.Šehović 6, Starovlah 2, Gordić 16, Ilić 2, Z.Nikolić 1, Gibson 12, Popović 3, D.Nikolić 11

FMP: Uskoković 5, Jeremić 0, Apić 5, Pot 2, Nenadić 17, Radanov 12, Bursać 2, Radovanović 0, Šešlija 9, Simanić 11, Slucki 2