Budućnost pala u “KC Dražen Petrović”! Cibona savladala evroligaša!

Zagrepčani uspešniji od ekipe Aleksandra Džikića 83:77!

Plaćaju danak mnoge evroligaške ekipe ove sezone u nacionalnim takmičenjima zbog igranja u zbijenom rasporedu na dva fronta, a to je sinoć učinila i Budućnost. Nakon poraza od Crvene zvezde u prvom kolu kod kuće, kada je svaka ekipa još u formiranju i van prave forme, te poraza od Cedevite u Zagrebu, delovalo je da podgoričani sa širokim rosterom mogu bez većih problema da se nose sa obavezama u dva ovosezonska takmičenja. Izuzimajući Zadar pre tri kola, Budućnost je u prethodna tri susreta u ABA ligi bila na korak od poraza. Izdržali su protiv Partizana u “Morači”, protiv Mege tek u samoj završnici došli do prednosti, ali protiv Cibone nisu imali sreće, te su pretrpeli treći poraz ove sezone.

Bolje su gosti otvorili utakmicu preko jedino raspoloženog Nemanje Gordića u prvoj četvrtini i došli do prednosti od 8:15. Jako neefikasno prvo poluvreme (15:18, 17:16) Budućnost je rešila u svoju korist i na pauzu otišla rezultatom 32:34. U drugoj četvrtini Aleksandar Džikić je dao više minuta “drugoj petorci”, ali su gosti pre svega skokom i šutem iz igre održali prednost do kraja perioda. U trećoj četvrtini koja je ujedno bila i najefikasnija, razigrali su se Edvin Džekson i Nemanja Gordić, pa je ekipa Budućnosti otišla na +11 (39:50) i delovalo je da Cibona neće uspeti vratiti se u egal utakmicu kao što je to bio slučaj do tada. Međutim, na krilima sjajnog Marka Ljubičića i Damira Markote, domaći dolaze do serije 19:4 i preokreću rezultat u svoju korist na kraju treće četvrtine (58:57). U poslednjih deset minuta utakmice sjajnim šutem za tri poena, Cibona rešava pitanje pobednika. Najpre su mini-serijom 5:0 otvorili četvrtinu, da bi sredinom iste otišli i na +13 (79:66) i time prelomili meč.

Najistaknutiji u redovima pobednika bili su Markota (23 poena, 5 skokova), Ljubičić (22 poena, 7 asistencija), dok su kod gostiju Gordić (18 poena, 7 asistencija), E.Klark (13 poena) i Džekson (13 poena) bili najefikasniji.

Nakon 11.kola ABA lige Budućnost je ostala na drugoj poziciji sa pobedom više od Mege i Cedevite, odnosne dve od Partizana, dok su “Cibosi” na jako dobrom 6.mestu sa pet pobeda i šest poraza.