Budućnost opravdala ulogu favorita protiv Olimpije!

Ekipa Aleksandra Džikića savladala Olimpiju u “Morači” 85:69.

Budućnost je pre samog meča bio apsolutni favorit na papiru, a tu ulogu su domaći opravdali već u prvom poluvremenu kada su imali 22 poena prednosti (45:23) i činilo se da će Olimpija doživeti debakl u Podgorici. U trećoj četvrtini prava “rafalna paljba” ekipe iz Ljubljane (6/8 za tri poena) za koju, pored kvalitetne odbrane, Budućnost nije imala rešenje. Iako su samo šest puta pogađali iz igre u poslednjoj četvrtini, pre svega greškama domaćih, doveli su utakmicu na jedan posed lopte. Nesportskom ličnom greškom Suada Šehovića pet minuta pre kraja pri rezultatu 70:61, Olimpija je uhvatila rezultatski priključak i napravila seriju od 7:0. Usledio je odgovor Budućnosti u vidu tri vezane trojke, najpre Šehovića, a onda i dve Džeksona (79:67). Tada su domaći prelomili meč i do kraja rutinski priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bili su Džekson sa 11 poena, Omić 11 poena uz 3 asistencije i 9 skokova, dok su dvocifreni još bili Barović, E.Klark i Gordić sa po 10 poena.

Olimpiju su predvodili Bubnič, Šamanić i Špan sa po 10 poena.