Buducnost odnijela pobjedu u crnogorskom derbiju

U utakmici 6 kola ABA lige, u crnogorskom derbiju kao pobjednik je izašla ekipa Budućnosti koja je slavila protiv Mornara rezultatom 85:68 (23:20, 27:22, 18:9, 17:17)

FOTO : Budućnost VOLI

Budućnost je dobro otvorila utakmicu ali je Mornar imao odgovor i držao egal skoro čitavo prvo poluvrijeme i čak imao prednost nakratko, ali je Budućnost pred kraj druge četvrtine napravila seriju i na odmor otišla sa prednošču od 8 poena. Početkom drugog poluvremena Budućnost je mnogo konkretnije zaigrala u odbrani, dok je Mornar nastavio da niže greške predvođen danas indisponiranim Koraćem. Budućnost je iskoristila taj period igre da se odvoji na pristojnu razliku koja je u jednom trenutku bila i preko 20 poena.Do kraja je Mornar uspio samo da ublaži poraz. Ekipu iz Podgorice predvodili su Suad Šehović sa 24 poena i Petar Popović sa 18, dok se u poraženoj ekipi istakao Momo Jones sa 13 poena. Budućnost je zadržala perfektan učinak od početka sezone i u sledećem kolu gostuje još jednoj neporaženoj ekipi – Partizanu. Mornar dočekuje Megu Leks u sledećem kolu gdje će juriti treći trijumf ove sezone.