Budućnost nastavila pobjednički niz na gostovanju Partizanu!

U duelu dvije do sada neporažene ekipe, u teškoj i dramatičnoj završnici u hali “Ranko Žeravica” ekipa Budućnosti slavila je u gostima protiv Partizana rezultatom 61:64.

Početak je protekao u znaku Budućnosti koja je dobrim protokom lopte dolazila do kvalitetnih rješenja u napadu i u jednom trenutku došla i do dvocifrene prednosti. U drugoj četvrtini zahvaljujući prvenstveno Novici Veličkoviću i velikoj energiji u odbrani Partizan je uspio da se konsoliduje i napravi veliku seriju 24:3 gdje su domaći uspjeli da nadoknade dvocifreni zaostatak i pređu u vođstvo sredinom četvrtine. Na odmor se otišlo nakon pogotka Adina Vrabca uz zvuk sirene sa rezultatom 37-30. U drugom poluvremenu, Budućnost je ušla energičnije i uspjela da smanji prednost domaćina na samo 1 poen do kraja treće četvrtine. Budućnost je napravila prednost na početku poslednje četvrtine ali je Partizan znao da odgovori i u zadnja 2 minuta se ušlo u egal. Detalj koji je odlučio utakmicu je definitivno pogodak Marcusa Williamsa iza linije 6.75 uz faul Frenka Robinsona sa kojim je Budućnost prešla u vođstvo. Pokušali su Marinković i Veličković šutevima za 3 poena da vrate Partizan ali su bili neprecizni i nakon faula nad Williamsom postavljen je konačan rezultat 61:64. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je upravo Williams sa 13 poena a pratio ga je Shawn James sa 12 poena i 9 skokova. U Partizanu istakao se Novica Veličković sa 15 poena dok je Luković dodao 12 koševa.

U sledećem kolu, ove dvije ekipe očekuju još 2 derbija, Partizan gostuje Crvenoj Zvezdi dok će Budućnost dočekati Cibonu.