Budućnost deklasirala MZT

Budućnost je uspjela da se revanšira MZT-u za poraz u prvom dijelu sezone i pred svojim navijačima slavi rezultatom 92:61

Prvi dio meča protekao je u ujednačenoj igri oba tima, gdje su se gosti iz Skoplja držali više nego dobro zahvaljujući odličnom šutu za 3 iako su došli oslabljeni usled povreda.Budućnost je odigrala nešto bolje pred kraj prvog poluvremena što im je donijelo prednost nakon prvog dijela utakmice.Budućnost je prelomila sredinom treće četvrtine kada je otišla na prednost od 20 poena prvenstveno zahvaljujući dobroj igri u tranziciji i šutu za 3 poena.Do kraja je Budućnost rutinski privela utakmicu kraju i zasluženo slavila.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Popović sa 17 poena a dabl-dabl učinke su imali Savović(14+17) i Williams(10+10).U ekipi MZT-a istakli su se Thames sa 20 i Drenovac sa 13 koševa.

Budućnost nakon ove pobjede, skoro izvjesno u plejofu će se susresti sa Crvenom Zvezdom sa kojom će se susresti takođe i u poslednjem kolu.Od tog ishoda zavisiće krajnji plasmani “plavih” ove sezone.