ABA: Zvezda povela

Crvena Zvezda Telekom pobedila je Cedevitu u prvom meču finalne serije ABA lige rezultatom 68:59.

Boban Marjanovic (Photo: Crvena zvezda Telekom)  abaliga.com

Boban Marjanovic (Photo: Crvena zvezda Telekom)
abaliga.com

Zvezda je furiozno otvorila meč i brzo stekla dvocifrenu prednost. U prvoj četvrtini briljirao je Luka Mitrović sa 10 poena i 2 asistencije, a Crveno Beli su deonicu rešili u svoju korist 24:9. Razlika je rasla do maksimalnih +23 kada se Cedevita stabilizovala i zaigrala bolje. Smanjili su gosti iz Zagreba na 18 razlike pred poluvreme. Nastavak je doneo bolju igru Cedevite i lošu igru domaćina, posebno u napadu. Gosti su pogađali šuteve koji nisu ulazili u prvom poluvremenu i zaigrali organizovanije u defanzivi. Zvezda se loše snašla na ovu odbranu a i falilo je raspoloženja među igračima koji su rešili polufinalnu seriju. Dženkins, Vilijams i Kalinić su odigrali jako loše u napadu. Zajedno su šutirali 0 od 6 za 3 i 4 od 12 za 2. Prednost Crveno Belih se topila i Cedevita je prišla na samo 5 poena razlike krajem treće četvrtine. Ipak Zvezda je zadržala smirenost, imala je odgovor na sve nalete gostiju i tako ostvarila sigurnu pobedu za vođstvo 1:0 u seriji.

Ono što može da brine trenera Radonjića je povreda Maika Cirbesa u poslednjoj četvrtini meča. Cirbes je odskakutao na jednoj nozi na klupu i nije se vraćao u igru. Na konferenciji za štampu posle meča Radonjić je izjavio da Cirbes verovatno neće biti spreman da zaigra sutra. Takođe Stefan Jović se žalio na poluvremenu da se loše oseća i igrao je jako malo na ovom meču.

Najbolji u Zvezdi bio je kapiten Mitrović sa 18 poena 8 skokova i 3 asistencije. Boban Marjanović je ostvario novi dabl dabl učinak sa 15 poena i 12 skokova. Jedini dvocifreni igrać u gostujućoj ekipi bio je Luka Babić sa 12 poena,a pratili su ga Bilan, Gordić i Tomas sa po 9.