ABA: Teška pobeda Zvezde za 2:0

Crvena Zvezda Telekom je uspela da ostvari još jednu pobedu protiv Cedevite rezultatom 69:65 i povede sa 2:0 u finalu regionalnog takmičenja.

U odnosu na jučerašnji meč Zvezda je ušla oslabljena za Maika Cirbesa. Nemac je sinoć povredio koleno u trećoj deonici i nije se vraćao u igru. Iako je postojala nada da će zaigrati večeras stručni štab Zvezde je procenio da ne bi trebalo rizikovati.

Zvezda je ponovo sjajno otvorila meč kao i sinoć. Briljirali su Mitrović i Marjanović. Mladi Zvezdin kapiten je još jednom postigao 10 poena u prvoj deonici, a Marjanović je dodao 8 uz 7 skokova. Crveno Beli su igrali odličnu odbranu i kontrolisali skok, a u napadu su lako dolazili do poena preko linije za slobodna bacanja. Tako su došli do prednosti od 22:8 na kraju prve četvrtine.

Nastavio je meč da liči na onaj od sinoć i u drugoj četvrtini. Cedevita je zaigrala mnogo bolje na obe strane terena i počela da topi Zvezdinu prednost. Luka Babić i Karlo Žganec su pogađali i smanjili zaostatak svog tima na 6 poena. Marjanović je nastavio u odličnom ritmu i postavio konačan rezultat na poluvremenu 40:32. Bobi je već nakon dve četvrtine uspeo da ostvari dabl dabl učinak sa 14 poena i 10 skokova uz 4 asistencije.

U trećoj deonici Zvezda je bila mnogo bolji tim na obe strane terena. Mitrović i Marjanović su hvatali bukvalno sve što se odbije od obruča. Takođe su bili i glavni oslonac ofanzivne igre Crveno Belih i postigli su 11 od prvih 14 poena svog tima. Nakon toga zona je napravila probleme za Zvezdinu igru u napadu a Stanko Barać je vratio Cedevitu u igru sa dve uzastopne trojke. Pilepić je vezao 4 poena a Ramljak zakucao uz zvuk sirene za 58:48 nakon tri četvrtine.

Roko Leni Ukić sjano otvara zadnju deonicu trojkom sa 8 metara i teškim flouterom preko ruke Blažiča. Baš Blažič je nakon 3 minuta igre postigao prve poene za Zvezdu u ovoj četvrtini. Oba tima su izgledala bezidejno i aljkavo u napadu pa nismo videli previše koševa. Babić je pogodio iz teške pozicije za 65:62 45 sekundi pre kraja meča. Kalinić je pokušao za tri, promašio, ali je Mitrović bio na pravom mestu i pogodio za novih 5 razlike. Žganec je uhvatio loptu na drugoj strani posle er bola Bilana ali je promašio zicer. Lopta dolazi do Babića koji pogađa trojku 2 sekunde pre kraja meča. Dženkins je fauliran odmah pri izvođenju lopte, pogodio je oba bacanja i postavio konačnih 69:65.

Boban Marjanović je bio najzapaženiji u pobedničkoj ekipi sa 20 poena, 14 skokova i 5 asistencija. Dabl dabl je ostvario i Luka Mitrović sa 19 poena i 10 skokova. Ponovo je najefikasniji kod gostiju bio Luka Babić sa 14 poena, a fenomenalan je bio i Roko Leni Ukić sa dabl dablom od 10 poena i 10 asistencija.

Serija se seli u Zagreb gde će u sredu od 20:30 biti ogiran treći meč.