ABA liga: Zvezda neporažena i u Morači

Budućnost VOLI – Crvena Zvezda Telekom 76-77(24-23, 17-11, 13-28, 22-15).

U derbiju 19. kola ABA lige Zvezda je pobedila Budućnost u Podgorici. Bio je ovo interesantan meč u kome je Zvezda bila nadomak poraza ali to se ipak nije desilo. Budućnost je bila bolja u prvom poluvremenu, imala je +7(41-34) i odlično je počela treću četvrtinu. Već u 24. minutu bilo je 49-34 za Budućnost i sve je izgledalo da će Zvezda doživeti prvi poraz. Međutim, Zvezda je tek tada počela da igra kako zna. Sledi serija 28-5, i Budućnost je od +15 otišla na -8 za samo 6. minuta(54-62). Početak poslednje deonice obeležio je Čarls Dženkins promašenim zakucavanjem i tako je Amerikanac digao na noge domaću publiku koja je pomogla drugoplasiranoj ekipi na tabeli da napravi seriju 10-0 i tako vrati neizvesnost u meč. Budućnost je ubrzo stekla prednost i čuvala je do poslednjih sekundi utakmice. U 40. minutu bilo je 75-71 za domaće. Potom Cirbes pogađa samo jedno slobodno bacanje, da bi Planinić faulom u napadu Zvezdi dao novu šansu da smanji rezultat. Dženkis zatim pogađa oba slobodna bacanja za 75-74. Budućnost je imala poslednji napad koji je okončan faulom Dženkinsa nad Kukom. Bivši igrač Zvezde promašuje prvo ali pogađa drugo slobodno bacanje i Zvezda je imala napad za produžetak ili pobedu. Vitkovac je faulom poslao Vilijamsa na liniju za slobodna bacanja. Amerikanac pogađa prvo i promašuje drugo, ali na pravom mestu je bio

Nikola Kalinić koji poenima iz odbojke 5 sekundi pre kraja donosi Zvezdi prednost. Rejnolds je potom pokušao šutem za 3 poena da nanese Zvezdi prvi poraz ove sezone ali u tome nije uspeo!

Zvezda ostaje usamljena na prvom mestu sa 19 pobeda bez poraza. Budućnost je druga sa skorom 15-4. U 20. kolu ABA lige Zvezda u Pioniru dočekuje Solnok, dok će Budućnost putovati u Sremsku Mitrovicu gde ga očekuje duel sa Mega Leksom.

BUDUĆNOST: Rejnolds 18+8as+4sk, Subotić 13, Šehović 9+7sk, Planinić 9.

ZVEZDA: Vilijams 19+6as, Cirbes 18+7sk, Dženkins 17, Mitrović 8.