ABA liga: Prvi poraz Zvezde

Krka – Crvena Zvezda Telekom 77-67(25-13, 16-19, 16-20, 20-15).

Više nema neporažene ekipe u ABA ligi. Crvena Zvezda je posle 20 uzastopnih pobeda poražena u Novom Mestu. Krka je priredila najveće iznenađenje kola. Favorizovani gosti nisu bili na svom nivou, posle početne prednosti od 0-3, Krka je do kraja utakmice vodila.

Već pred kraj prve četvrtine Krka je vodila sa +15(23-8) i tako nagovestila da želi da nanese prvi poraz lideru na tabeli. Zvezda je jurila rezultat i u 15 minutu stigla na -2(30-28), ali tim Aleksandra Džikića serijom 10-0 odlazi na +12(40-28). Tokom čitave treće četvrtine Zvezda je smanjivala prednost domaćih i u poslednju deonicu ušla sa minusom od 5 poena(55-50). U 34. minutu Zvezda smanjuje na -1(60-59) ali onda sledi serija Krke od 17-3 i već tada je svima u dvorani bilo jasno da su Beograđani prvi put poraženi ove sezone. Zvezda je igrala bez Stefana Jovića, a važno je istaći da su Branko Lazić i Dejan Radonjić dobili po dve tehničke greške i zato su morali da napuste parket  dvorane u Novom Mestu. U narednom kolu Zvezda dočekuje Cedevitu, dok Krka putuje u Sremsku Mitrovicu gde se sastati sa Mega Leksom.

KRKA: Hukić 20+9sk, Buker 18+6sk, Armsted 18+7as+3sk, Vangmen 11+4sk.

ZVEZDA: Dženkins 13+3sk, Vilijams 12+7as, Kalinić 10+9sk, Blažić 10+3s, Marjanović 9+11sk.