ABA liga: Pobeda Zvezde u Ljubljani

Olimpija – Crvena Zvezda 81-91(22-19, 25-27, 22-21, 12-24).

Košarkaši Crvene Zvezde nastavljaju da pobeđuju u ABA ligi. Posle 16 utakmica nemaju poraz. Teže nego što to krajnji rezultat pokazuje Zvezda je pobedila Olimpiju.
Domaćin je dobio prvu četvrtinu, koju je obeležeio Klemen Prepelič sa 4 pogođene trojke. Olimpija je početkom druge deonice povela sa +8(27-19), da bi Zvezda serijom 4-18 otišla na maksimalnih +6(31-37). Ipak, do kraja prvog  poluvremena ljubljanski tim je uspeo da preokrene i zadrži prednost posle prvih 20 minuta(47-46). U drugom delu meča gledali smo ravnopravnu borbu dva tima, Olimpija je vodila +7(66-59) u 28. minutu, dok je Zvezda imala +5(75-80) tri minuta pred kraj. U poslednjem minutu rezultat je bio izjednačen 80-80, a onda je Zvezda serijom 10-1 utakmicu rešila u svoju korist. U sledećem kolu Crvena Zvezda putuje u Sremsku Mitrovicu gde će je ugostiti Mega Leks, dok će Olimpija igrati protiv Partizana u Beogradu.

OLIMPIJA: Prepelič 23+2as, Marineli 12, Marinović 9+8sk+5as, Nikolov 9+3sk, Kanacević 9+4sk+3as.
ZVEZDA: Kalinić 21+5sk, Marjanović 15+6sk, Blažić 11.